Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spotkanie matematyków w Krakowie

1000 matematyków z Polski i z całego pojawiło się na Jubileuszowym Zjeździe Matematyków Polskich z okazji 100-lecia powstania stowarzyszenia. Wydarzenie odbywa się od 3 do 7 września.

Fot. materiały prasowe

Wydarzenie ma na celu promowanie osiągnięć matematyków polskich oraz upowszechnienie tej wiedzy w społeczeństwie. Obrady zjazdu są okazją do podsumowania ostatnich stu lat matematyki polskiej, dyskusji nad kształtem nauczania i popularyzacji matematyki oraz przedstawiania planów na przyszłość. Nakreślona zostanie wizja rozwoju, dzięki której być może jeszcze bardziej wzrośnie znaczenie matematyki polskiej w świecie i w najbliższych latach osiągnie tak wysoką pozycję, jaką miała w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

3 września, podczas uroczystego otwarcia zjazdu w Auditorium Maximum UJ, prezes PTM prof. Wacław Marzantowicz wręczył nagrody dla wybitnych matematyków, a tytuł honorowego członka PTM odebrał światowej sławy matematyk Jean-Pierre Bourguignon – przewodniczący Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).

W trakcie zjazdu organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń o charakterze artystycznym i otwartym dla krakowian. W programie m.in. premiera filmu „Banach – między duchem a materią”, widowisko muzyczne „Opera matematyczna – czyli paradoksalny rozkład sfery” (wejście za zaproszeniem) i wystawa „Matematyka na znaczkach pocztowych”.

Więcej informacji na stronie internetowej 100latptm.matinf.uj.edu.pl.

100-lecie PTM

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-09-02
Data aktualizacji: 2019-09-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź