Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zbigniew Wodecki patronem krakowskiego przedszkola

Krakowski piosenkarz i kompozytor Zbigniew Wodecki, artysta, który łączy pokolenia, został patronem Samorządowego Przedszkola nr 41 przy ul. doktora Józefa Babińskiego. W czwartek, 30 maja w placówce odbyła się oficjalna uroczystość nadania imienia, podczas której o artystyczną oprawę zadbały same przedszkolaki. Mottem były słowa artysty: „Szczęście jest we mnie”.

Fot. www.wodecki.pl

Zbigniew Wodecki był artystą wszechstronnym: instrumentalistą, kompozytorem, aranżerem, skrzypkiem, sam lubił siebie nazywać „śpiewającym muzykiem”. Posiadał niezwykłą charyzmę, która sprawiała, że słuchacze go uwielbiali, a jego występy przyciągały tłumy. Jednocześnie potrafił nawiązać bliski, intymny kontakt z publicznością, w czym niewątpliwie pomagały mu ujmująca skromność, pogoda ducha i wyjątkowe poczucie humoru. I tym wszystkim umiał się dzielić.

Tak wybitnego muzyka wspomina społeczność samorządowego przedszkola nr 41. Z wnioskiem, by placówce nadano imię Zbigniewa Wodeckiego, wystąpiły rada pedagogiczna i rada rodziców. W marcu, zgodnie ze stosowną procedurą, uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Miasta Krakowa. Nauczyciele i rodzice cieszą się, że to właśnie ten artysta patronować będzie pracy pedagogicznej z dziećmi, odrywaniu talentów i pobudzaniu do kreatywności.

30 maja o godz. 10.00 w przedszkolu odbyła się uroczysta gala, podczas której odsłonięta została także tablica upamiętniająca Zbigniewa Wodeckiego (22 maja minęła druga rocznica śmierci muzyka). Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Rada Dzielnicy X Swoszowice.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-05-30
Data aktualizacji: 2019-05-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź