Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Aleja Adolfa Dygasińskiego odzyskała dawny blask

Odzyskała dawny blask jak za czasów Erazma Jerzmanowskiego. Na alei Adolfa Dygasińskiego właśnie zakończył się remont. Reprezentacyjna ulica starego Prokocimia, prowadząca do dworku Jerzmanowskiego, jest już w pełni dostępna dla pieszych, rowerzystów i samochodów. Kompletna przebudowa ponad pół kilometrowego odcinka między Wielicką a Prostą kosztował około 3 miliony złotych.

Fot. Razem w Ruchu
Razem w Ruchu

Obecnie trwają ostatnie prace kosmetyczne – po to, żeby reprezentacyjna ulica starego Prokocimia mogła na to miano zasługiwać. Właśnie zakończył się remont, po którym aleja Dygasińskiego wygląda lepiej niż kiedykolwiek.

Aleja całkowicie zmieniła swoje oblicze i charakter. Wcześniej, tu gdzie teraz jest równa kostka, był mocno już wysłużony asfalt i płyty chodnikowe. Ponad pół kilometrowy odcinek alei między ulicami Prostą a Wielicką jest teraz bardziej deptakiem z dopuszczonym ruchem samochodów. Na prawie całej długości remontowanego odcinka, poza jednym skrzyżowaniem z mini rondem, jest wyznaczona strefa zamieszkania. Jest jeszcze jednio uzasadnienie dla takiego rozwiązania. W tej części alei Dygasińskiego są aż trzy szkoły i nowo wybudowane przedszkole.

 

Dużym wyzwaniem dla projektantów a później budowlańców były drzewa. Aleja jest pod nadzorem konserwatorskim właśnie ze względu na jej charakter i szpaler drzew. Te stare mają teraz lepsze warunki a tam gdzie zostało miejsce nasadzono nowe.

Podczas przebudowy nie obyło się bez niespodzianek. Drogowcy pod ziemią napotkali na sporo rozmaitych kabli i innej infrastruktury, której nie było na żadnych planach. Aleja jest teraz zdecydowani lepiej doświetlona przez nowoczesne ledowe latarnie. Aż się prosi żeby nią spacerować.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat