Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

Do połowy przyszłego roku Zarząd Dróg Miasta Krakowa podniesie bezpieczeństwo na ponad 50 przejściach dla pieszych w Krakowie. Pracami objęte będą głównie przejścia prowadzone przez ruchliwe, dwujezdniowe, czteropasmowe drogi.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Miasto przeznaczy na poprawę bezpieczeństwa przejść dla pieszych około 1 mln 200 tys. zł. Prace będą prowadzone m.in. na skrzyżowaniach ulic: Meissnera i Chałupnika, Krupniczej i Dolnych Młynów, Jana Pawła II i Daniłowskiego, Młyńskiej i Bohaterów Wietnamu, Strzelców i Rozrywki, al. gen Andersa i Bogusza. Będą to prace, które zostaną wykonane z bieżących środków oraz zlecone jako zadania inwestycyjne.

Prace, które będą głównie realizowane, to te związane z doświetleniem przejść dla pieszych. Będą one wykonane jako zadanie inwestycyjne. Inne korekty, jak np. poprawa stanu nawierzchni jezdni czy budowa tzw. pasów medialnych pomiędzy jezdnią a chodnikiem zostaną wprowadzone w ramach bieżącego utrzymania dróg. Wszystkie prace związane z modernizacją przejść dla pieszych i podniesieniem na nich poziomu bezpieczeństwa zakończą się po wakacjach w przyszłym roku.

Punktem wyjścia dla zaplanowanych prac przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa był zlecony audyt Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Sprawdzono w nim m.in. czy piesi są odpowiednio widoczni, czy samochody jadą z odpowiednią prędkością oraz stan techniczny nawierzchni jezdni. Audytorzy na zlecenie ZDMK opisali, jakie działania należy podjąć, aby na danych przejściach podnieść poziom bezpieczeństwa pieszych.

Działania te wpisują się w prowadzony przez miasto program „Bezpieczny Kraków”, którego celem jest zidentyfikowanie obszarów miasta, które wymagają podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat