Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zakończył działalność

To już definitywny koniec Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. 31 października 2018 roku był ostatnim dniem działania tej właśnie miejskiej jednostki. Decyzją Rady Miasta Krakowa na wniosek Prezydenta ZIKiT został podzielony na kilka mniejszych jednostek. Jedną z nich jest Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Przez najbliższe dwa miesiące urzędnicy tej właśnie jednostki będą dalej załatwiali wszystkie sprawy, jakie mieszkańcy kierowali do ZIKIT-u. Dopiero po nowym roku dotychczasowe kompetencje ZIKiT-u w kontaktach z mieszkańcami zostaną podzielone między nowe jednostki.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu powstał w 2008 roku. Zajmował się budową i utrzymaniem dróg, chodników, torowisk, organizacją transportu oraz przez pierwsze lata także zielenią. Po reorganizacji ZIKiT przekształci się w Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Zarząd Transportu Miasta Krakowa, oraz Biuro Miejskiego Inżyniera. Cześć kompetencji przejdzie do istniejących już Zarządu Inwestycji Miejskich oraz Zarządu Zieleni Miejskiej.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat