Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Tydzień bez tramwajów na alei Pokoju

W czwartek, 16 sierpnia, rozpoczęły się prace serwisowe na torowisku tramwajowym w ciągu alei Pokoju. W tym czasie, aż do 23 sierpnia, wyłączony został ruch tramwajowy na odcinku od ronda Czyżyńskiego do ronda Grzegórzeckiego.

Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

W związku z tym wprowadzone zostały następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

  • linia nr 0 - w niedzielę, 19 sierpnia, kursy na trasie Kopiec Wandy - Muzeum Inżynierii Miejskiej zostaną zawieszone. Tramwaje będą kursować tylko na trasie Muzeum Inżynierii Miejskiej - Cichy Kącik z zachowaniem obecnych godzin odjazdów.
  • linia nr 1 kursuje na trasie czasowo zmienionej z Salwatora do ronda Grzegórzeckiego bez zmian, a następnie al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilską i al. Jana Pawła II do ronda Czyżyńskiego, gdzie linia wraca na swoją stałą trasę do Wzgórz Krzesławickich. Częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian.
  • linia nr 14 kursuje na trasie czasowo zmienionej z Bronowic Małych do ronda Mogilskiego bez zmian, a następnie ul. Mogilską i al. Jana Pawła II do ronda Czyżyńskiego, gdzie linia wraca na stałą trasę do Mistrzejowic. Częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian.
  • linia nr 22 kursuje na trasie czasowo zmienionej z Borku Fałęckiego do ronda Grzegórzeckiego bez zmian, a następnie al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilską i al. Jana Pawła II do ronda Czyżyńskiego, gdzie linia wraca na swoją stałą trasę do Walcowni. Częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian.
  • linia nr 62 została zawieszona. W zamian za nią we wszystkie noce w tygodniu kursuje linia autobusowa nr 662.
  • linia nr 701 - uruchomiona została zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Czyżyny Dworzec - ul. Medweckiego, ul. Bieńczycka (powrót: al. Jana Pawła II, ul. Dąbrowskiej), al. Pokoju - Rondo Grzegórzeckie.
    Przystanek na rondzie Grzegórzeckim jest zlokalizowany na al. Pokoju w istniejącej zatoce. Przystanki na odcinku od „Francesco Nullo” do „Centralnej” funkcjonują jak dla linii nr 662. Linia kursuje w dni powszednie z częstotliwością co 5 minut w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne (w niedzielę do godz. 8.00 co 15 minut).

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 1, 14 i 22 zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych tych linii oraz na całej trasie linii nr 701.

W piątek, 24 sierpnia, rozpocznie się drugi etap prac na torowisku. Przywrócony zostanie wówczas ruch tramwajowy na odcinku od ronda Grzegórzeckiego do pętli na Dąbiu. Szczegółowe informacje zostaną podane w odrębnym komunikacie.

Remont na al. Pokoju

ADRES: Aleja Pokoju, Kraków
pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-08-16
Data aktualizacji: 2018-08-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź