Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pacjentki doceniły położną z „Żeromskiego”

Położna na medal – to Monika Wójcik ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Pokonując kilkadziesiąt rywalek z całego kraju, wygrała ogólnopolski plebiscyt. I jest pierwszą położną z Krakowa, która otrzyma nagrodę główną.

Fot. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie

Poszła w ślady prababci

Monika Wójcik położnictwo ma w genach. A z nimi nie sposób wygrać. I choć planowała zostać nauczycielką biologii, to jednak poszła w ślady swojej prababci. Ta, będąc akuszerką, pomagała góralkom w Limanowej rodzić w domu. Monika Wójcik została więc położną, czego nie żałuje. Nawet wtedy, gdy ma za sobą ciężkie dyżury i stresujące porody swoich pacjentek.

– To moja praca, ale i pasja. Lepszego zawodu nie mogłam sobie wybrać. Stres? Oczywiście towarzyszy na każdym kroku, ale wzruszających momentów i tak jest więcej – mówi.

Należy do tych położnych, o których pacjentki nigdy nie zapominają. Skromna, pracowita, inteligentna i pełna empatii. Noworodkom oddaje swoje serce. Ale nie zapomina też o ich rodzicach. Ci zawsze mogą liczyć na wsparcie, ciepłe słowo i profesjonalne rady położnej.

Stawia na nowoczesną edukację mam

Monika Wójcik, położna z Oddziału Noworodków w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Od 2009 roku pracuje w „Żeromskim”. Ale wciąż doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w kursach dokształcających, szkoleniach i warsztatach. Chce edukować mamy profesjonalnie i nowocześnie, szczególnie w zakresie laktacji. Obecnie jest w trakcie specjalizacji neonatologicznej.

Prywatnie jest miłośniczką gór; należy do Tatrzańskiego Klubu Górskiego Vertical w Zakopanem.

Kampania: jaka jest rola położnych

Celem prowadzonej od 2014 roku kampanii „Położna na medal” jest jeszcze większe uświadomienie społeczeństwu jaką rolę obecnie położne odgrywają w opiece okołoporodowej. Organizatorzy chcą pokazać, że cechuje je nie tylko troskliwość i opiekuńczość, ale także coraz wyższe kompetencje medyczne i związana z nimi odpowiedzialność.

pokaż metkę
Autor: MAGDALENA UCHTO
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-01-09
Data aktualizacji: 2018-01-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź