+plus Zieleń miejska FAQ - SMOG

aktualności

widok:
Dbają o drzewa w ramach projektu LIFE Urbangreen

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej pielęgnujący zieleń zakładają przy wybranych drzewach...

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej pielęgnujący zieleń zakładają przy wybranych drzewach w Krakowie specjalne worki nawadniające, które na bieżąco są uzupełniane określoną ilością wody. Wszystko w ramach pilotażowego projektu LIFE Urbangreen mającego przeciwdziałać zmianom klimatu.

Miasto Kraków zainteresowane zakupem Lasu Borkowskiego

– Otrzymałem już od rzeczoznawcy wycenę Lasu Borkowskiego, dlatego zgodnie z obietnicą...

– Otrzymałem już od rzeczoznawcy wycenę Lasu Borkowskiego, dlatego zgodnie z obietnicą złożoną właścicielom, wystąpiłem do nich z propozycją zakupu przez miasto tego terenu. Przed nami negocjacje, ale mam nadzieję, że tym razem dojdzie do porozumienia w tej sprawie – powiedział dzisiaj prezydent Jacek Majchrowski.

Rusza akcja społeczno-edukacyjna „Zieleń w Krakowie”

Krakowianie już udowodnili, że nie jest im obojętny los drzew. Są przeciwni wycinkom i...

Krakowianie już udowodnili, że nie jest im obojętny los drzew. Są przeciwni wycinkom i pragną, aby pojawiło się więcej zielonych przestrzeni – prywatnych i publicznych. To właśnie z tego powodu wchodzi w życie kolejna edycja zielonej kampanii edukacyjnej, realizowanej przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa, pod nazwą „Zieleń w Krakowie”.

Pszczelarze „Pasieki Kraków”

Miejskimi pszczołami opiekują się pszczelarze ze Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich. Każdą...

Miejskimi pszczołami opiekują się pszczelarze ze Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich. Każdą z dotychczasowych pięciu pasiek zajmuje się inny pszczelarz lub para pszczelarzy. Chodzi o to, żeby zapewnić owadom jak najlepszą, indywidualną opiekę, bo nie wystarczy postawić ul i czekać na miód. Każda z rodzin pszczelich poddawana jest systematycznym oględzinom, podczas których sprawdzany jest jej stan zdrowia. Pszczelarz musi widzieć i wiedzieć, jak się rozwija, bo przecież w ciągu sezonu, rodzi się kilka pokoleń pszczół.

Po co w mieście pszczoły

Pszczoły mogą żyć w mieście – i żyją od wieków. Trzeba jednak stworzyć im odpowiednie...

Pszczoły mogą żyć w mieście – i żyją od wieków. Trzeba jednak stworzyć im odpowiednie warunki. „Pasieka Kraków” zachęca mieszkańców naszego miasta, by zwracali uwagę na to, jakie rośliny sadzą w swoich ogrodach, na balkonach czy tarasach, aby owadom zapylającym wyjść naprzeciw.

Po co nam miód
2018-03-17

Po co nam miód

Miód to jeden z najcenniejszych naturalnych produktów. Ma przyjemny smak, aromat i...

Miód to jeden z najcenniejszych naturalnych produktów. Ma przyjemny smak, aromat i konsystencję, a przede wszystkim ogromne walory zdrowotne. Jest ceniony nieustannie, od pradawnych czasów. Nierzadko bywa stosowany wspomagająco w leczeniu różnych schorzeń. Ponadto został też doceniony w kuchni i... kosmetologii.

„Pasieka Kraków” – co to takiego?

Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, które dostrzegło, że trzeba pomagać pszczołom, z...

Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, które dostrzegło, że trzeba pomagać pszczołom, z powodzeniem bowiem żyją one nawet w dużych aglomeracjach. Miasto postanowiło więc zbudować system małych miejskich pasiek, rozmieszczonych w bezpiecznej od siebie odległości i przekonać do tego mieszkańców. Nasze miejskie pszczoły to rasa łagodna dla człowieka – nieatakowane nie zaatakują. Pamiętajmy, że pszczoła żądli tylko w swojej obronie i zaraz potem umiera.

Miejska Platforma Internetowa Magiczny Kraków