Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przystanek SKA na Prądniku Czerwonym coraz bliżej

Rozpoczęły się prace nad opracowaniem projektu koncepcyjnego i budowlanego dotyczącego budowy przystanku kolejowego Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej Kraków Prądnik Czerwony. Działania zostały zainicjowane przez Gminę Miejską Kraków.

Fot. Koleje Małopolskie

Umowa na realizację zadania została podpisana 14 czerwca tego roku. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, planowany termin odbioru wyznaczono na drugą połowę 2018 roku.

Powstanie nowego przystanku osobowego Kraków Prądnik Czerwony przyczyni się do poprawy oferty komunikacji zbiorowej i umożliwi mieszkańcom korzystanie z Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. W połączeniu z planowanym parkingiem P+R inwestycja ta powinna przyczynić się do zmniejszenia natężenia ruchu drogowego i poprawy jakości powietrza. Przystanek Kraków Prądnik Czerwony razem z planowanym przystankiem SKA Kraków os. Piastów będą ważnymi węzłami komunikacyjnymi zlokalizowanymi w północnej części miasta.

W ramach działań zainicjowanych przez Miasto podmioty biorące udział w projekcie zobowiązane są do opracowania wariantowej koncepcji przystanku SKA Kraków Prądnik Czerwony, przeprowadzenia konsultacji społecznych, uzyskania niezbędnych opinii do opracowania, uzyskania ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, uzyskania ostatecznej decyzji lokalizacyjnej, opracowanie projektu budowlanego dla wynikowego wariantu koncepcji, uzyskania ostatecznej decyzji ZRID, uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, przygotowania materiałów przetargowych dla realizacji inwestycji w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Warto zaznaczyć, że Miasto popiera rozwój Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej na terenie Krakowa, dlatego już realizuje inwestycje przystankowe z wykorzystaniem środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, które są w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego. Miasto zleciło w ostatnich tygodniach przygotowanie studium wykonalności dla rozwoju SKA w Krakowie. Opracowanie, które będzie gotowe jesienią, ma odpowiedzieć na pytanie, gdzie powinny powstać nowe przystanki kolejowe w Krakowie i jaki będzie szacowany koszt takiego projektu.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-06-23
Data aktualizacji: 2017-06-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź