Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Królewskie wakacje w Magistracie

Gdzie prezydent Krakowa spędza wakacje? Czym się zajmuje? I dlaczego nie mieszka w Białym Domu? – takie pytania zadawały w piątek (11 lipca) Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu dzieci biorące udział w projekcie „Królewskie wakacje 2014" realizowanym przez Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju".

- Krakowski Magistrat to miejsce, które często odwiedzają wielcy tego świata – prezydenci, książęta, ambasadorowie, nie mogło więc zabraknąć tu także uczestników „Królewskich wakacji". Cieszę się, że tu jesteście – mówił podczas spotkania z dziećmi Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

W spotkaniu z Prezydentem wzięła udział grupa 40 dzieci ze Stowarzyszenia Siemacha SPOT, w wieku od 7 do 12 lat (mieszkających m.in. na osiedlu Bieżanów, Na Kozłowce i w Nowej Hucie). Dzieci pytały Pana Prezydenta m.in. o to gdzie spędza wakacje? Czym się zajmuje? Ile zarabia? I dlaczego nie mieszka w Białym Domu?


„Królewskie wakacje" dla dzieci i młodzieży z Krakowa to projekt cykliczny, kontynuowany od czterech lat realizowany przez Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju". Uczniowie mieszkający na terenie miasta w czasie wakacji mają możliwość zwiedzania najciekawszych miejsc w Krakowie.

Tegoroczna edycja została zainaugurowana 4 lipca (piątek) w Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta. Dzieci biorące udział w projekcie zostały podzielone na czterdziestoosobowe grupy, które kolejno korzystają m.in. z atrakcji Parku Wodnego, oglądają seans filmowy w kinie Kijów.Centrum, biorą udział w warsztatach muzealnych, które pomagają w rozwoju zainteresowań i postaw twórczych (w Muzeum Narodowym w Krakowie lub Muzeum Armii Krajowej).Oprócz warsztatów, pedagodzy realizują także programy edukacyjne. Pokazują Kraków, jako stolicę Małopolski, która łączy w sobie elementy historii, tradycji i nowoczesności oraz kultury i rekreacji.

Projekt „Królewskie wakacje" jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.snrr.pl.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna jest w OTOFOTO GALERII.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Fiedorowicz
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-07-11
Data aktualizacji: 2014-07-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź