Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Komitet Konkursowy Kraków 2022

Nowy Zarząd, który właśnie został powołany decyzją Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia, rozpoczyna dzisiaj pracę. Wiemy, że oczekiwanie opinii publicznej w stosunku do nas jest ogromne – tak wielkie, jak duży zakres działań nas czeka.

Najważniejszą rzeczą, z którą musimy się zmierzyć, to poprawa komunikacji z mieszkańcami, którzy 25 maja w referendum powiedzą, czy chcą, abyśmy kontynuowali proces aplikacji do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Wiemy, że osiągnąć to możemy poprzez rzetelną debatę na temat szans i ryzyk, jakie niesie ze sobą organizacja ZIO w 2022 roku oraz całkowitą transparentność procesu.

Społeczeństwo w tej chwili nie dostrzega tego, że igrzyska mogą być skuteczną metodą na walkę ze smogiem, rozładowanie korków na miejskich i regionalnych trasach – że ZIO to narzędzie do rozwiązywania problemów, a nie problem; że to ważna inwestycja, a nie cel sam w sobie. Mało kto jest dzisiaj świadomy faktu, że decyzja o ulokowaniu dyscyplin alpejskich na Słowacji jest posunięciem, które odciąży Zakopane i Tatrzański Park Narodowy, a także angażującym pozytywnie naszego sąsiada. Nieliczni potrafią dzisiaj dostrzec potencjał biznesowy igrzysk czy spojrzeć na igrzyska jako na wydarzenie mogące mieć pozytywny wpływ na ekonomiczny wzrost w skali miasta, regionu i kraju – w społecznej dyskusji nie pojawia się informacja o powstaniu ok. 30 000 nowych miejsc pracy w Małopolsce czy wzroście PKB  w skali regionu i kraju.

Priorytetami polityki komunikacyjnej nowego zarządu będzie: nawiązanie realnego dialogu ze społeczeństwem, uświadomienie krakowianom, Małopolanom i wszystkim Polakom korzyści wynikających z organizacji ZIO, zaprezentowanie silnych argumentów w tym zakresie, zaprezentowanie ZIO jako  niepowtarzalnej szansy na rozwój, metody na rozwiązywanie kluczowych problemów miasta i regionu.

Kroki, które muszą zostać przez nas podjęte w ciągu najbliższego tygodnia, to przede wszystkim zwrócenie się z prośbą do ustępującego Zarządu Stowarzyszenia o przedstawienie raportu z dotychczasowych działań - w tym przez ustępującą Panią Przewodniczącą i Pana Wiceprzewodniczącego - raportu zamknięcia I kwartału bieżącego roku. Również w ciągu najbliższych dni przyjrzymy się dokładnie strukturze zatrudnienia w Biurze KKK 2022, przeprowadzimy indywidualne rozmowy ze wszystkimi pracownikami i sprawdzimy jakie były wyniki ich pracy na rzecz procesu aplikacji dotyczącego ZIO 2022.

Po przeprowadzeniu tych czynności będziemy mogli podjąć decyzję o planie działań na najbliższe miesiące. Poinformujemy Państwa o tym podczas konferencji prasowej, którą zorganizujemy w tygodniu po Świętach Wielkanocnych.

Skład nowego Zarządu Stowarzyszenia Komitet Konkursowy Kraków 2022

Przedstawiciel Urzędu Miasta Krakowa

- Magdalena Sroka, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Przewodnicząca Zarządu

Przedstawiciel Województwa Małopolskiego:

- Jacek Krupa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Wiceprzewodniczący Zarządu

Przedstawiciele środowisk sportowych, turystycznych, gospodarczych:

- prof. Andrzej Klimek, rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w Krakowie, Sekretarz Zarządu

- Bartłomiej Walas, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej

- Andrzej Zdebski, prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie

Przedstawiciel Urzędu Miasta Zakopane:

- Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego

Przedstawiciel Gminy Bukowina Tatrzańska:

- Stanisław Łukaszczyk, Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska

Przedstawiciel Gminy Kościelisko:

- Bohdan Pitoń, Wójt Gminy Kościelisko

Przedstawiciel PKOl:

- Iwona Łotysz, Dyrektor ds. Projektów Rozwojowych PKOl

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-04-17
Data aktualizacji: 2014-04-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź