Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego

Można śmiało tak powiedzieć, patrząc na listę drużyn uczestniczących w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego, który rozegrany będzie w dniach 8-10 czerwca na boiskach przy ul. Dekerta 21 w Krakowie.

To turniej 11-latków w klubowej obsadzie, o której mogliby jedynie pomarzyć inni organizatorzy dziecięcych zmagań futbolowych na Starym Kontynencie.

Do Krakowa, na zaproszenie Akademii Piłkarskiej 21 im. Henryka Reymana, przy współudziale Gminy Miejskiej Kraków, zjechali przedstawiciele najlepszych klubów w Europie, których seniorskie ekipy rywalizowały w tym sezonie w Lidze Mistrzów i w Lidze Europy.

Ambasadorami tegorocznego turnieju, wspólnie z Tomaszem Frankowskim i Mirosławem Szymkowiakiem, będą także inni wybitni polscy piłkarze – Grzegorz Mielcarski i Jerzy Dudek, zdobywca Pucharu Europy z FC Liverpoolem.

- Bardzo się cieszę, że od kilku lat współpracujemy z Miastem. Biorąc pod uwagę prestiż turnieju, myślę, że na tej współpracy zyskują obie strony – i Miasto i my. Prezydent Krakowa i Jego pełnomocnik ds. sportu widzą w nas poważnych partnerów, a my jesteśmy zadowoleni z tego, że z takimi ludźmi współpracujemy – mówi Tomasz Frankowski, wybitny polski piłkarz, współtwórca Akademii Piłkarskiej 21 im. Henryka Reymana.

W ubiegłych latach gościliśmy już w Krakowie wiele wspaniałych zespołów, między innymi: Borussii Dortmund, Manchesteru City, Manchesteru United, Leeds Utd, Juventusu Turyn, Interu Mediolan, Valenci, FC Nantes,  Evertonu FC, Celtiku Glasgow, Willem II Tilburg, SC Heerenveen, Dinama Zagrzeb, Dynama Kijów, Szachtara Donieck i Slavii Praga.

Turniej piłkarski o Puchar Akademii Piłkarskiej 21, współorganizowany przez Miasto Kraków, należy do najlepszych imprez futbolowych dla dzieci, które są organizowane w Polsce i w Europie.

Tym razem na boiskach przy ul. Dekerta 21 zagrają: Borussia Dortmund, Manchester United, Dynama Kijów, SC Heerenveen, FC Porto, Espanyol Barcelona, Sparta Praga i Anderlecht Bruksela. Stawkę rywalizujących zespołów uzupełnią ekipy polskie: FCB Escoula Varsovia (obrońcy trofeum z roku 2017, szkółka piłkarska monitorowana przez wielką Barceloną), Widzew Łódź, Lechia Gdańsk i Akademia Piłkarska 21.

Nim jednak młodzi piłkarze wybiegną na boisko, zapraszamy na tradycyjne już uroczyste losowanie turnieju, które i tym razem odbędzie się w piątek, 8 czerwca o godz. 20 na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego, obok Galerii Krakowskiej, która i tym razem była turniejowi bardzo życzliwa.

Gry eliminacyjne w sobotę, 9 czerwca, od godz.9. Finały w niedzielę, 10 czerwca, na obiektach sportowych przy ul. Dekerta 21.

Wstęp wolny dla wszystkich! Serdecznie zapraszamy kibiców piłki nożnej!

 

Przy okazji tegorocznej edycji turnieju współorganizowanego przez Akademię Piłkarską 21 i Miasto Kraków, organizatorzy chcieliby, aby każdy z młodych uczestników przeżył coś wielkiego. Coś, co pozwoli mu zapamiętać Kraków jako miasto sportu, w szczególności futbolu, ale także jako miasto historii i kultury. Dlatego też co roku, oprócz emocji czysto sportowych, dla uczestników naszego turnieju czeka wiele innych atrakcji. To m.in. zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Krakowa, miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, czy wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce.

Oprócz tego organizatorzy przygotowali: dla wszystkich zespołów pamiątkowe puchary, pamiątkowe medale, koszulki, piłki i inne atrakcje.

Wszystkim zależy bowiem na tym, aby turniej ten był nie tylko wizytówką Akademii Piłkarskiej 21, ale także całego sportowego Krakowa.

 

Dotychczasowi zwycięzcy turnieju:
2010 - Borussia Dortmund    Finał: Borussia Dortmund - Lech Poznań 7-1

2011 - Jagiellonia Białystok   Turniej z udziałem jedynie polskich zespołów

2012 - Legia Warszawa                   Finał: Legia Warszawa - Juventus Turyn 1-0

2013 - Leeds United               Finał: Leeds United - Szachtar Donieck 1-0

2014 - Dynamo Kijów          Finał: Dynami Kijów - Celtic Glasgow 1-0

2015 - Dinamo Zagrzeb                   Finał: Dinamo Zagrzeb - Manchester City 1-1 (3-2 karne)

2016 – Manchester United     Finał: Manchester United – S.C. Herenveen 1-1 (3-2 k.)

2017 – Escola Varsovia                   Finał: Escola Varsovia – S.C. Heerenveen 4-1

 

Program turnieju

 

8 czerwca (piątek)

Przyjazd zespołów do Krakowa

Godz. 18 - spacer po krakowskim Rynku

19.30 – ceremonia losowania grup (Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską)

9 czerwca (sobota)

9-14 gry eliminacyjne (FAME Sport, Dekerta 21)

Obiad w hotelu

16:25 – zwiedzanie Kopalni Soli Wieliczka

(wyjazd z hotelu około godz. 15:30)

20:30 – spotkanie Przyjaciół Akademii 21 (barka Augusta – Bulwar Kurlandzki, Kraków)

10 czerwca (niedziela)

9-13 – mecze finałowe (FAME Sport, Dekerta 21)

11:20 – Mecz Gwiazd, z udziałem trenerowi i opiekunów wszystkich zespołów biorących udział w turnieju

12:20 – Finał

12:45 – Ceremonia zamknięcia

Więcej informacji o turnieju na www.ap21cup.pl

Młodzi piłkarze Manchesteru United i tym razem zagrają w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego.

Fot. Archiwum Wydziału Sportu UMK

pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
Data publikacji: 2018-06-07
Data aktualizacji: 2018-06-07
Powrót