Pierwsze kroki na śniegu

Pierwsze kroki na śniegu
Fot. Magiczny Kraków

„Pierwsze kroki na śniegu” to miejski program sportowy organizowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa. Głównym jego celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do samodzielnego i bezpiecznego poruszania się na stoku. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczniowie uczestniczący w kursie, poprzez zabawę poznają tajniki techniczne, takie jak: odpowiednie stanie na nartach/snowboardzie naukę bezpiecznego upadania i naukę jazdy, skręcania, hamowania i zasad bezpiecznego zachowania na stoku. Ćwiczenia oraz program kursu jest zgodny z programem nauczania narciarstwa/snowboardu Polskiego Związku Narciarskiego.

Adresatami programu były w szczególności uczniowie klas IV i V krakowskich szkół podstawowych nieumiejących jeszcze jeździć na nartach/ snowboardzie. W ramach realizacji programu organizowane były bezpłatne wyjazdy szkoleniowe na stok, gdzie prowadzone były zajęcia nauki jazdy na nartach/snowboardzie. W 2017 r. program obejmował zarówno grupy szkolne jak również w okresie ferii zimowych zajęcia indywidualne.

Koszty karnetów na wyciąg, wypożyczenia sprzętu narciarskiego wraz z kaskiem, zapewnienia instruktorów oraz ciepłego napoju dla uczestników programu oraz dla grup szkolnych także koszty transportu były pokrywane w całości ze środków budżetowych Gminy Miejskiej Kraków.

Pierwsza edycja programu pn. „Pierwsze kroki na śniegu" odbyła się w okresie luty-marzec 2016 r. na stacji narciarskiej Siepraw Ski. Dzieci z V klas krakowskich szkół podstawowych uczestniczyły w 7 wyjazdach szkoleniowych, gdzie każdorazowo mogły brać udział w dwóch godzinach lekcyjnych nauki jazdy na nartach/snowboardzie (2 lekcje po 45 min każda).


NARCIARSKIE POWITANIE WIOSNY

Sportowa rywalizacja, dobra zabawa i zimowe konkurencje przy wiosennej pogodzie – tak w skrócie można opisać zawody narciarskie i snowboardowe Children's Speed Event o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, które odbyły się w miniony weekend na stacji narciarskiej Siepraw-Ski.

SPĘDŹ FERIE NA STOKU!!!

Już za kilka dni rozpocznie się I etap miejskiego programu sportowego pn. „Pierwsze kroki na śniegu” realizowany przez Wydział Sportu na stacji narciarskiej SIEPRAW SKI. Zapraszamy uczniów KRAKOWSKICH SZKÓL PODSTAWOWYCH na BEZPŁATNE zajęcia z narciarstwa!!

 

RUSZYŁY ZAPISY DO PROGRAMU "PIERWSZE KROKI NA ŚNIEGU" EDYCJA 2017 r.

Gmina Miejska Kraków rozpoczęła nabór do miejskiego projektu „Pierwsze kroki na śniegu”, skierowanego w szczególności do uczniów nieumiejących jeszcze jeździć na nartach/ snowboardzie krakowskich szkół podstawowych.

 

Podsumowanie programu pn. Pierwsze kroki na śniegu w 2016 r.

Przed Świętami Wielkanocnymi zakończył się pierwszy pilotażowy miejski program nauczania jazdy na nartach i snowboardzie dla dzieci szkół podstawowych – „Pierwsze kroki na śniegu”.

 

 

Więcej infromacji na stronie: http://moswschod.pl/pierwsze-kroki-na-sniegu-2017/

Pierwsze kroki na śniegu

Tagi: sport, zima, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu