Akademia Młodych Orłów

Akademia Młodych Orłów
Fot. Magiczny Kraków

Przejdź do:

OPISU PROGRAMU

HARMONOGRAM

INFORMACJE O TRENERACH

AKTUALNOŚCI

ARCHIWUM

GALERIA

 

Akademia Młodych Orłów to inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej, która jest realizowana wspólnie z Miastem Kraków i Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej.

Jest to propozycja na rozwój dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Projekt jest całkowicie darmowy i skierowany zarówno do chłopców jak i dziewczynek. Uczestnicy podzieleni są na trzy kategorie wiekowe: Skrzaty (6-7 lat), Żaki (8-9 lat) oraz Orliki (10-11 lat). Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu dla każdej z wyżej wymienionych grup na Orliku przy ul. Strąkowej 3A. Treningi, podczas których często poprzez zabawę uczestnicy poznają nowe techniki oraz szlifują swoje umiejętności, są prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów. Rekrutacja do Akademii Młodych Orłów odbywa się co roku w czerwcu podczas Dni Talentu.

Celami programu są:

● popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci (chłopców i dziewczynek) – w konsekwencji podnoszenie poziomu polskiej piłki nożnej na wstępnym etapie szkolenia;
● wychowanie w duchu sportu – kształtowanie prawidłowych postaw społecznych dzieci i młodzieży;
● bezpłatne szkolenie dzieci – zwiększenie liczby trenujących dziewczynek i chłopców w Polsce;
● jednolity program nastawiony na indywidualizację szkolenia  – wyznaczanie kierunku szkolenia, podniesienie jakości poprzez realizację programu;
● wsparcie dla klubów – zaangażowanie całego środowiska piłkarskiego w Polsce w jednolite szkolenie;
● letnia Akademia Młodych Orłów – przeprowadzenie pierwszych selekcji – łowienie talentów;
● współpraca z wojewódzkimi związkami piłki nożnej w zakresie szkolenia – narzędzie w procesie kształcenia i doskonalenia trenerów.

Organizacja szkolenia i systemu współzawodnictwa dzieci w Polsce

 

Nasi trenerzy:

Dariusz Wójtowicz - trener koordynator

wójtowicz amo

(ur. 23 sierpnia 1965 r. w Gdańsku) Trener koordynator Akademii Młodych Orłów. Trener I klasy z licencją UEFA PRO, Szkoła Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej przy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W latach 1976-1996 piłkarz takich klubów jak: Lechia Gdańsk, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Polonia Warszawa i ASV Schrems. Podczas kariery piłkarskiej zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w Kijowie (1984 r.), Super Puchar i Puchar Polski (1983 r.) oraz III miejsce w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski (1993 r.). Od 1992 r. rozpoczął karierę trenerską w Szkole Piłkarskiej TS Wisła Kraków z grupami młodzieżowymi, a obecnie poza prowadzeniem zajęć Akademii Młodych Orłów związany jest ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Prelegent i uczestnik wielu szkoleń oraz konferencji dotyczących szkolenia dla trenerów.

Rafał Kotula

zdjęcie 2

(ur. 21 września 1981 r. w Krakowie) II Trener Akademii Młodych Orłów. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Trener UEFA B, kurs we współpracy Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) i Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB). Od 2009 roku związany z Akademią Piłkarską 21 im. Henryka Reymana w Krakowie. Trener grup młodzieżowych, m.in. rocznik 2000 oraz 2004. Pomysłodawca i Koordynator projektu dla przedszkolaków: „Akademia Malucha 21”. Dodatkowo, trener przy Małopolskim ZPN, kadra rocznika 2002-2003 (w 2014 roku, awans z rocznikiem do turnieju finałowego o Puchar W. Smolarka). Prelegent i uczestnik wielu szkoleń oraz konferencji dotyczących szkolenia dzieci i młodzieży, m.in. Akademia Piłkarska Grassroots, Kurs szkoleniowy Holenderskiego Związku Piłki Nożnej KNVB World Coaches course - Basic Level Part 1, Introductory Level Part 1. Prywatnie, aktywny pasjonat sportu i wielu dyscyplin sportowych (m.in. narciarstwo, snowboard, łyżwiarstwo, rolkarstwo, pływanie).

 

WAKACYJNE ZAJĘCIA

Zajęcia z piłki nożnej będą się odbywać na boisku przy ul. Strąkowej 3, w następujących terminach:

24.06-28.06 godz. 10-12

1.07- 5.07 godz.17-19

8.07-12.07 godz.10-12

15.07-19.07 godz. 17-19

22.07 – 26.07 poniedziałek i środa godz. 10-12 oraz wtorek czwartek godz. 17-19

Warunkiem uczestnictwa dziecka w treningach jest posiadanie sprzętu sportowego (koszulka, spodenki oraz buty na sztuczną nawierzchnię typu „TURF”).

Dziecko powinno również posiadać zgodę rodzica na uczestnictwo w treningach oraz aktualne badania lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do  uprawiania piłki nożnej.

Trener koordynator Dariusz Wójtowicz


Wakacyjne zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

 

Archiwum wiadomości

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Jerzy Gąsiorowski
Podmiot publikujący: Wydział Sportu