Sport i Zdrowie rozwiń menu
Dokument archiwalny

9 medali krakowskich lekkoatletów na Mistrzostwach Polski

Bardzo dobry start odnotowali nasi lekkoatleci, którzy w zakończonych w Szczecinie 90 Mistrzostwach Polski seniorów wywalczyli 9 medali. Na najwyższym stopniu podium stanął płotkarz Artur Noga, który po wyleczeniu kontuzji i pasjonującym biegu na 110 metrów wyprzedził drugiego na mecie Dominika Bochenka o 0,01 uzyskując czas 13,51. Warto nadmienić, że Bochenek to wychowanek ULKS Lipinki aktualnie broniący barw bydgoskiego Zawiszy.Srebrne medale wywalczyły w trójskoku wynikiem 13,74 Małgorzata Trybańska oraz w biegu na 5 km Wioletta Frankiewicz w czasie 16:15,51, obie to zawodniczki AZS AWF, natomiast Adam Czerwiński z Wawelu został wicemistrzem Polski na 5 km uzyskując czas 14:17,33.Sprinterki i sprinterzy AZS AWF wywalczyli brązowe medale w sztafetach 4x100m panie Katarzyna Trzop, Katarzyna Chmielewska, Karolina Jerzmanowska i Agnieszka Ligięza-Ryś czasem 46,45 oraz 4x400m Kamila Hajder, Katarzyna Chmielewska, Karolina Jerzmanowska i Klaudia Żurek w czasie 3:42,62. Trzeci brązowy krążek to dzieło sztafety panów 4x100m, którzy biegnąc w w składzie Maciej Brzeziński, Piotr Matyja, Arnold Zdebiak i Mateusz Jędrusik uzyskali czas 40,66. Pozostałe dwa brązowe medale to zasługa średniodystansowca Wawelu Dawida Waloskiego który 1500m przebiegł w czasie3:43,85 i Karoliny Zawiły z AZS AWF, której skok w dal na odległość 6,37 dał medalową pozycję.Po zakończeniu mistrzostw PZLA ogłosił skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Zurychu. Wśród zakwalifikowanych znaleźli dwaj krakowianie Artur Noga i chodziarz Grzegorz Sudoł.