Sport i Zdrowie rozwiń menu
Dokument archiwalny

Grad medali najmłodszych karateków w Pucharze Polski

Mocnym akcentem zakończyli nasi najmłodsi karatecy miesiąc maj. W zakończonym w sobotę w Warszawie XIV Pucharze Polski wywalczyli 12 złotych, 4 srebrne i 8 brązowych medali! Można więc bez przesady powiedzieć, że w tej kategorii wieku jesteśmy prawdziwą potęgą. Dziecięca reprezentacja z Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego w wielkim stylu pozostawiła w pokonanym polu wszystkie uczestniczące w zawodach kluby, a było ich aż 57!W zawodach wzięło udział blisko 1000 zawodników, a ich wspólna rozgrzewka wywarła ogromne wrażenie na szczelnie wypełnionej widowni. Kime kiai  tradycyjny okrzyk wszystkich małych sportowców to niezwykła kumulacja energii i sportowej radości. W kata indywidualnym złoto zdobyli:  Karol Chłopicki, Ewa Czechowska, Bartłomiej Chojnacki, Dominika Kmiecik, Grzegorz Czechowski, Bartłomiej Chojnacki, Dominika Kmiecik i Grzegorz Glica. Ponadto krakowianie wywalczyli jeszcze 4 złota w konkurencjach drużynowych.Odniesiony sukces to efekt doskonałej pracy trenerów Justyny Marciniak i Rafała Wajdy, który uznany został najlepszym trenerem zawodów, a realizujących z powodzeniem program „Sportowy Talent”. Klub współpracuje z Wydziałem Sportu UMK i otrzymuje wsparcie środkami gminnymi.W nagrodę za medale najlepsi krakowianie zakwalifikowali się do październikowych Mistrzostw Świata Dzieci, które odbędą się w Szwajcarii.