Aktualności

Miasto pomaga - sprawdź, jak uzyskać potrzebne wsparcie!

Wsparcie w zakupach i innych sprawach wymagających wyjścia z domu dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami, pomoc objętym kwarantanną, a także telefoniczne wsparcie psychologiczne – sprawdź, jaką pomoc ze strony miasta możesz uzyskać w związku z aktualnym stanem epidemii.

PFRON - Informacja dla studentów

Informacja dla studentów!

Oddział Małopolski PFRON przypomina, że do 31 marca 2020 r. można składać wnioski o dofinansowanie kosztów nauki w roku akademickim 2019/2020 w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” - Modułu II (pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym).

Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami

W godzinach od 09.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku Miejskie Centrum Informacji Społecznej pod numerem telefonu 731 349 699 przyjmuje zgłoszenia od osób z niepełnosprawnościami potrzebujących wsparcia informacyjnego oraz wsparcia wolontariusza np. w zrobieniu zakupów, wykupieniu leków w aptece.

Spotkanie Wielkanocne dla Osób z Niepełnosprawnościami planowane na 07.04.2020r. zostało odwołane.

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia informuje, że w związku z sytuacją ogłoszonej pandemii COVID-19 w trosce o Państwa bezpieczeństwo spotkanie Wielkanocne Prezydenta Miasta Krakowa z osobami z niepełnosprawnościami zaplanowane na 07.04.2020r. zostało odwołane.

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem 12 616 5076, 12 616 5278.

 

 

Godziny Ciszy w Galerii Bronowice

Galeria Bronowice włącza się do akcji pt.: „Godziny Ciszy”, dedykowanej dzieciom i osobom dorosłym ze spektrum autyzmu.

Wtorki przyjazne sensorycznie w IKEA Kraków

IKEA Kraków dołączyła do miejsc, wprowadzających tzw. „ciche godziny”, jednak organizatorzy poszli o krok dalej, „wyciszając się" na cały dzień.

Zajęcia Judo dla dzieci z niepełnosprawnościami

Oferta zajęć Judo dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Kontakt i informacje tel. 880 560 016, email. aneta.los@op.pl

Zachęcamy do zapisów.

Ulotka!