Organizacje międzynarodowe rozwiń menu
Organizacje i sieci miast do których należy Kraków rozwiń
Dlaczego warto należeć do organizacji? rozwiń
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Związek Europejskich Metropolitalnych Zarządów Transportu - EMTA

ADRES: Avenue de Châteaudun 41, F-75009 Paris (France)
E-MAIL

contact@emta.com

WWW:

www.emta.com

Związek Europejskich Metropolitalnych Zarządów Transportu (European Metropolitan Transport Authority - EMTA):
 

EMTA to powstałe w 1998 roku jest stowarzyszeniem non-profit. Skupia władze odpowiedzialne za transport publiczny i poprawę warunków mobilności w najważniejszych miastach Europy. Celem organizacji jest promowanie i wymiana informacji oraz dobrych praktyk w zakresie organizacji transportu publicznego, jego planowania i finansowania, a także zagadnień ochrony środowiska. W ramach EMTA dyskutowane są również tematy polityki transportowej i integracji miejskich systemów transportu. EMTA może wydawać zalecenia i wnioski oraz podejmować inicjatywy w odniesieniu do instytucji europejskich i międzynarodowych, w szczególności w dziedzinie badań i rozwoju. Może także, w imieniu swoich członków, brać udział w wydarzeniach międzynarodowych. Każdego roku EMTA publikuje Barometr, który przedstawia poziom popularności komunikacji miejskiej w poszczególnych miastach-członkach oraz zmiany, jakie zachodzą w sposobie korzystania z miejskiego transportu publicznego.
 

Kraków w EMTA:

Formalizacja członkostwa Krakowa w organizacji nastąpiła podczas 44. Zgromadzenia Ogólnego EMTA, które odbyło się 21-22 listopada 2019 roku w Turynie. Kraków jest drugim po Warszawie Miastem w Polsce, które przystąpiło do organizacji European Metropolitan Transport Authorities EMTA.
 

Podmiotem odpowiedzialnym za współpracę z EMTA jest w Krakowie Zarząd Transportu Publicznego, zapewniający otrzymywanie informacji wykorzystywanych przy rozwijaniu komunikacji, zwłaszcza w zakresie efektywnego zarządzanie komunikacją, wprowadzania innowacyjnych technologii oraz działania na rzecz edukacji komunikacyjnej. W ramach EMTA, Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie uzyskał szansę na pozyskiwanie partnerów do realizacji międzynarodowych projektów oraz upowszechniania w świecie krakowskich osiągnięć i doświadczeń.
 

Uchwała NR XVIII/360/19 Rady Miasta Krakowa z dnia 12 czerwca 2019 roku w sprawie zamiaru przystąpienia Gminy Miejskiej Kraków do European Metropolitan Transport Authorities: EMTA
 

Koordynacja współpracy:

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie
 

Składka członkowska:

Składka członkowska uiszczona za 2019 roku wyniosła: 650 EURO (zapłacona została tylko kwota częściowa normalnej składki - w związku z przystąpieniem Krakowa do EMTA w II połowie 2019 roku).

pokaż metkę
Data
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Powrót