Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem w czasie epidemii COVID-19

Komunikat w sprawie przedłużenia ważności Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem w związku z epidemią COVID-19 w Polsce.

Zarządzenie Prezydenta

Zgodnie ze zmianą Zarządzenia Prezydenta Miasta Krakowa nr 1146 z dnia 19 maja 2020 r. w sprawie przedłużenia ważności Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem w związku z epidemią COVID-19 w Polsce przekazujemy aktualne informacje.

Przedłużona ważność Kart N

Krakowskie Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem, których ważność zakończyła się po 14 marca 2020r., będą ważne do upływu 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności albo orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Takie Karty pozostaną ważne we wskazanym okresie bez składania wniosku o ich przedłużenie.

Przedłużanie Karty N na podstawie nowego orzeczenia

Jeżeli Karta N straciła ważność po 14 marca 2020r. i zostało wydane nowe orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności uprawniające do jej przedłużenia, należy złożyć wniosek w tej sprawie.

Gdzie załatwić sprawę

Wnioski o wydanie lub przedłużenie Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem Karty N należy składać w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa (ul. Dekerta 24).

 

Zarządzenie Prezydenta Miasta Krakowa nr 1146 z dnia 19 maja 2020 r. w sprawie przedłużenia ważności Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem w związku z epidemią COVID-19 w Polsce

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2022-01-25
Data aktualizacji: 2023-08-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź