Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

XXIV Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością”

W dniach od 12 maja do 19 maja br. odbędą się obchody XXIV Tygodnia Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajemnością". Zapraszamy na Inaugurację Tygodnia Osób Niepełnosprawnych, która rozpocznie się dnia 12 maja o godz. 12.00 i potrwa do godz. 22.00.

Grafika przedstawia zaproszenie na inaugurację tygodnia osób niepełnosprawnych która odbędzie się 12 maja na płycie rynku głównego, gwiazda wieczoru piotr cugowski
Fot. Urząd Miasta Krakowa

W programie zaplanowano m.in.: grę terenową, turniej szachowy, pokazy koszykówki na wózkach, warsztaty rękodzielnicze, animacje dla najmłodszych, puchar Polski w wioślarstwie halowym, warsztaty muzyczne, pokazy sprzętu straży miejskiej, wioska górska, artystyczny plener pod niebem Krakowa.

Zwieńczeniem Inauguracji Tygodnia będzie koncert Piotra Cugowskiego o godz. 19:00 na płycie Rynku Głównego.

Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością” jest corocznym przedsięwzięciem o charakterze integracyjnym, organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa przy współpracy z organizacjami pozarządowymi. Trwa on siedem dni, podczas których osoby z niepełnosprawnościami rywalizują w różnych dyscyplinach sportowych , prezentują swoje osiągnięcia artystyczne, które są nie mniejsze niż pełnosprawnych rówieśników. Celem wydarzenia jest zwiększenie uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na potrzeby tych osób w naszym otoczeniu.

Poniżej znajduje się program całego XXIV Tygodnia Osób Niepełnosprawnych (12 – 19 maja 2023 r.).

PROGRAM XXIV TYGODNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „KOCHAM KRAKÓW Z WZAJEMNOŚCIĄ”

 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach oraz śledzenia naszej strony internetowej oraz Facebooka Krakowski Generator Społeczny i Facebooka Kocham Kraków z Wzajemnością gdzie umieszczane będą informacje i relacje z poszczególnych wydarzeń w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych.

bus-tv-720-2.jpg-kocham kraków z wzajemnością 2023
UMK
bus-tv-720-3.jpg-kocham kraków z wzajemnością 2023
UMK
bus-tv-720-2.jpg-kocham kraków z wzajemnością 2023
bus-tv-720-3.jpg-kocham kraków z wzajemnością 2023
pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2023-05-05
Data aktualizacji: 2023-05-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź