Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomoc w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 dla osób ze szczególnymi potrzebami

w okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin. Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną.

Fot. Kraków Bez Barier

Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021

Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

W tym trudnym okresie pandemii tegoroczny spis jest realizowany przede wszystkim przez Internet. Obowiązkową metodą udziału
w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl jest dostępny interaktywny formularz, który należy wypełnić.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub urzędzie gminy i miasta, które są dostępne w zależności od sytuacji epidemicznej, albo dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–18.00.

Miasto Kraków aby pomóc w spisie osobom niemogącym zrobić tego samodzielnie od poniedziałku 26 kwietnia uruchomi dwa punkty:

  • w Miejskim Centrum Informacji Społecznej na al. Daszyńskiego 22 zostanie uruchomione stanowisko komputerowe wraz
    z pomocą pracownika dla mieszkańców mających trudność w samodzielnym wypełnieniu formularza online - czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00, w związku z ograniczeniami pandemicznymi konieczne umówienie telefoniczne pod numerem telefonu 731 349 699.
  • w Miejskim Centrum Informacji dla Seniora przy al. Daszyńskiego 19 w następujące dni robocze Poniedziałek, Wtorek, Czwartek i Piątek od godziny 10.00 – 14.00 po wcześniejszym umówieniu się pod numerem telefonu 12 445 96 6 (z uwagi na ograniczenia związane z trawiącym stanem pandemii) dyżurujący pracownik będzie udzielał pomocy dla seniorów mających trudność w złożeniu formularza online.

Z mieszkańcami województwa małopolskiego, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi.

bez nazwy.png-MCiS
MCiS
bez nazwy2.png-MCiS
MCiS
bez nazwy3.png-MCiS
MCiS
bez nazwy.png-MCiS
bez nazwy2.png-MCiS
bez nazwy3.png-MCiS
pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2021-04-22
Data aktualizacji: 2021-04-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat