Komunikat archiwalny

Spotkanie z Mikołajem dla dzieci z niepełnopsrawnościami

Spotkanie z Mikołajem dla dzieci z niepełnopsrawnościami
Fot. Kraków Bez Barier

5 grudnia 2019 roku w godzinach od 11.00 do 14.00 w Hali Karcher Cracovia - Centrum Sportu Niepełnosprawnych al. Focha 40 odbyło się spotkanie dzieci z niepełnosprawnościami z MIKOŁAJEM. W spotkaniu uczestniczył Pan Prezydent Andrzej Kulig, Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób z Niepełnosprawnościami Pan Bogdan Dąsal oraz Elżbieta Kois-Żurek Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności (uczestniczące w półkolonii letniej w 2019 r. organizowanej przez Miasto Kraków oraz dzieci z organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych na ternie Gminy Miejskiej Kraków).

Wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja paczki – Mikołaj nie zapomniał także o opiekunach, którzy otrzymali drobne upominki.

W ramach wydarzenia odbył się spektakl „Jak Adaś uratował Święta Bożego Narodzenia”, opowiadający o dalekiej przyszłości, o czasach w których ludzie żyją w ciągłym pospiechu i nikt już nie pamięta o świątecznych tradycjach.

Mikołaj przygotował wiele zabaw, dzięki którym dzieci i opiekunowie odkryli święta na nowo.

Ponadto dzieci brały udział w warsztatach świątecznych (dekoracje z gipsu, dekorowanie bombek, dekorowanie pierników, kartki świąteczne - przygotowanie własnoręczne, animacje zimowe).

Każdy uczestnik miał możliwość zrobienia zdjęcia z Mikołajem.W trakcie uroczystości dla dzieci ich opiekunów przygotowany był poczęstunek.

Pokaż metkę
Autor: Izabela Wójcik
Osoba publikująca: Izabela Wójcik
Podmiot publikujący: Bez barier
Zobacz także
Szanowni Państwo, Prezydent Miasta Krakowa ogłasza nabór na bezpłatne ferie dla dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym w ramach akcji „Zima w mieście” 2020. Organizacja ferii zimowych dla dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym na terenie Krakowa ma na celu odciążenie rodziców dzieci z niepełnosprawnościami oraz aktywizację dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Ferie organizowane będą w Karcher Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych przy al. Focha 40  w Krakowie, dla uczestników zapewnimy: - Odbiór i transport dzieci z 3 wyznaczonych miejsc w różnych częściach Krakowa oraz z powrotem wraz z  opieką w trakcie przejazdu, - Zapewnienie opiekunów w godzinach trwania ferii, - Zajęcia sportowe, plastyczno-ceramiczne, literackie, warsztaty kulinarne, dziennikarskie, muzyczne, wycieczka do Radia, oglądanie filmu na dużym ekranie, zabawy na świeżym powietrzu. - Posiłki (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek), - Opiekę medyczną. Zapisy rozpoczynają się 14 stycznia 2020r. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin udział w wypoczynku zimowym będzie dostępny do pobrania od 13 stycznia 2020r. na stronie internetowej www.polandbusinessrun.pl Zapisy potrwają do 16 stycznia 2020r. (włącznie) lub do wyczerpania limitu miejsc. Dokumenty należy osobiście złożyć w Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych (Hala 100-lecia Cracovii) przy al. Focha 40 w Krakowie w godzinach od 11.00 - 17.00. Dodatkowe informacje są dostępne pod numerem telefonu 609 915 005 . Terminy turnusów: I turnus: 27- 31.01.2020r.   w godzinach od 8.00 do 16.00, II turnus: 03 - 07.02.2020r. w godzinach od 8.00 do 16.00, Zachęcamy do zapisów! Dzieci w wieku szkolnym ze Szkół Podstawowych, Szkół Integracyjnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych, Szkół Specjalnych. Koszty ferii są w całości finansowane przez Gminę Miejską Kraków. W feriach mogą wziąć udział dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym, które są w stanie (bez udziału rodzica/opiekuna prawnego/faktycznego) pod opieką zapewnioną przez organizatorów brać udział w tego rodzaju wypoczynku. Opiekunowie zgłaszający dzieci będą zobligowani do wypełnienia karty zgłoszenia w  której poświadczą, iż nie ma przeciwskazań do udziału dziecka w feriach oraz organizowanych w ramach ferii zajęciach.  Realizacja ferii nadzorowana jest przez Urząd Miasta Krakowa/Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia/Referat ds. Problematyki Osób z Niepełnosprawnościami tel. 12 616 5278/ 126165118.