górne tło

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Jedna książka, a w niej zebrane wszystkie przygody Żabka i Ropucha, dwójki serdecznych przyjaciół, lubianych przez dzieci na całym świecie. Zbiór ciepłych opowieści na zimowe dni.

Żabek i Ropuch to prawdziwi przyjaciele. Spędzają razem czas, szczerze ciesząc się swoim towarzystwem. Lubią ze sobą rozmawiać, ale również dobrze czują się ze sobą w ciszy. A co najważniejsze, zawsze mogą na siebie liczyć. Żabek podpowie Ropuchowi jak sadzić kwiaty. Ropuch upiecze dla nich ciastka. Oboje mają swoje lęki, ale we dwoje potrafią stawić im czoła.

Opowieści Arnolda Lobela o dwóch sympatycznych płazach od lat bawią i wzruszają czytelników. Radosny Żabek i wrażliwy Ropuch jak nikt inny potrafią cieszyć się obecną chwilą, przypominając nam o tym, ile piękna kryje się w przyrodzie, wzajemnych relacjach, codziennych czynnościach i w ciepłym słowie. Mądre historie Arnolda Lobela uczą empatii i postrzegania świata z różnych perspektyw. Przygody Żabka i Ropucha choć nie należą do niesamowicie ekscytujących, potrafią wciągnąć czytelnika w ich świat bez reszty.

Polskie tłumaczenie opowieści Lobela wykonał Wojciech Mann, dziennikarz obdarzony świetnym poczuciem humoru i ogromną wrażliwością na słowo, zarówno mówione, jak i pisane.

KONKURS

Mamy dla was kilka egzemplarzy książki „Wszystkie przygody Żabka i Ropucha” Arnolda Lobela, wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Co zrobić, by wygrać tę książkę? Odpowiedzcie na pytanie: Żabek i Ropuch stanowią nierozłączną parę przyjaciół. Czym dla Was jest prawdziwa przyjaźń? Czy to jedynie piękny frazes, o którym czytamy w książkach? Czy może coś tak głębokiego, że trudno ująć to na papierze? Odpowiedź podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 10 grudnia, do godziny 16.00. W tytule maila napiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.