górne tło

Miasto dla Pielgrzyma: Nidarosdomen w Trondheim

O tym, że Kraków nie jedno ma imię doskonale wiedzą mieszkańcy naszego miasta i tłumnie odwiedzający je turyści. „Coś dla siebie" znajdzie tutaj miłośnik zabytków i pielgrzym, meloman, mól książkowy, kibic, student, smakosz, ale też ekolog, czy przedstawiciel – wymagającej wszakże! – dziatwy. Czy wam też zdarza się podczas zagranicznych wojaży wcielać w którąś ze wspomnianych ról? Jeśli tak, to nasz  tematyczny przewodnik po miastach partnerskich Krakowa jest właśnie dla was!

Unikalna architektura sakralna, miejsca związane z osobą papieża Polaka św. Jana Pawła II, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Festiwal Misteria Paschalia, atmosfera, która sprzyja kontemplacji i czyni nasze miasto duchową stolicą Polski, wreszcie Światowe Dni Młodzieży zaplanowane w 2016 roku... Powody dla których Kraków jest chętnie odwiedzany przez pielgrzymów zarówno z Polski jak i innych krajów można by wymieniać długo! A jakie miejsca na świecie mogą zainteresować pielgrzyma z Krakowa?

Gdy turystyka religijna przeżywa prawdziwy "boom" zapraszamy wszystkich poszukiwaczy sacrum do odwiedzania miejsc kontemplacji i kultu. Na początek podróż do norweskiego miasta Trondheim:

Pielgrzymka do Nidarosdomen, katedry Św. Olafa patrona Norwegii

 

INNE TEKSTY Z CYKLU "MIASTO DLA..."

MIASTO DLA STYLISTY:

Pierwsza klasa z drugiej ręki, czyli jak w Göteborgu zrobić zakupy w stylu vintage

Trend: egzotyka. Designerskie inspiracje Fezu

Mediolan – stolica mody na każdą kieszeń


MIASTO DLA SMAKOSZA:

Ziemniak na sto sposobów, czyli krakowski smakosz odwiedza Wilno

Słodkie Quito

Chińska stolica... kaczki

Nie samym łososiem człowiek żyje, czyli kulinarne niespodzianki norweskiej kuchni

Sznycel, torcik i ekologiczne bataty