Miejskie Centrum Informacji Społecznej

Miejskie Centrum Informacji Społecznej
Fot. www.krakow.pl

Miejskie Centrum Informacji Społecznej dla krakowskich rodzin mieści w lokalu przy al. Daszyńskiego 22, nr tel. 728 352 126, 507 959 548.

Miejskie Centrum Informacji Społecznej ma za zadanie udzielać bezpłatnych informacji o wszelkich formach pomocy dostępnych dla krakowskich rodzin, także dla rodzin z dziećmi i dorosłymi osobami niepełnosprawnymi. Profesjonalni doradcy (mający za sobą doświadczenie życiowe, ale i w prowadzeniu spraw interwencyjnych oraz funkcjonowania z niepełnosprawnościami) będą przekazywać mieszkańcom Krakowa aktualizowane na bieżąco dane o pomocy zarówno z instytucji miejskich, jak i z placówek prowadzonych przez organizacje pozarządowe lub prywatne firmy. Informacje dotyczyć będą korzystania z różnych form wsparcia; psychologicznego, rzeczowego, finansowego, poradnictwa prawnego, nowych usług  odciążeniowych oraz problemów opieki zdrowotnej, włączania społecznego, wsparcia opiekunów, przemocy domowej, a także kwestii pracy, dostępności informacyjnej i edukacji, mobilności oraz dostępności miejskich ofert kulturalnych i sportowych.

Lokal w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada również kącik zabaw dla dzieci. Przed lokalem miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: BEATA SCHECHTEL-MĄCZKA
Podmiot publikujący: Bez barier