Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomoc dla opiekunów

Zapraszamy rodziny oraz wszystkich sprawujących opiekę domową nad osobą przewlekle chorą, starszą lub niesprawną na spotkania z pracownikami Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Patryk Lewandowski

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Bezpłatne spotkania organizowane są cykliczne, raz w miesiącu. Prowadzą je specjaliści w zakresie pielęgniarstwa, rehabilitacji i opieki socjalnej. Dodatkowe spotkania specjalistyczne odbędą się z udziałem lekarza, prawnika, psychologa, dietetyka oraz specjalisty ds. żywienia klinicznego.

Warsztaty odbywają się w kameralnej atmosferze, organizatorzy zapewniają materiały edukacyjne i pielęgnacyjne. Istnieje możliwość indywidualnych konsultacji. Wcześniejsze zgłoszenie na spotkania nie jest wymagane, ale pozwoli organizatorom lepiej się przygotować. Zgłoszenia można dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie: www.su.krakow.pl/warsztaty.

Najbliższe spotkania:

Sobota, 14 marca, godz. 10.00–12.00

Klinika Chorób Wewnętrznych i Geriatrii SU, ul. Śniadeckich 10, Kraków, sala seminaryjna, parter

Temat: Świadczenia usługowe z pomocy społecznej w domu pacjenta; Świadczenia pielęgnacyjne, medyczne w ramach NFZ w domu pacjenta; Świadczenia pieniężne dla pacjentów i rodzin opiekujących się chorymi; Pomoc instytucjonalna – rodzaje i zasady przyznawania.

Sobota, 21 marca, godz. 11.00–13.00

Szpital Uniwersytecki w Prokocimiu, ul. Jakubowskiego 2, Kraków, Klinika Chorób Wewnętrznych i Geriatrii (budynek I, poziom 0), sala seminaryjna nr 2.

Temat: Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu (czynności higieniczne, pielęgnacja skóry, profilaktyka odleżyn, dobór wyrobów chłonnych).

Szczegółowe informacje o kolejnych spotkaniach można znaleźć na stronie: www.su.krakow.pl/warsztaty.

Tekst ukazał się w dwutygodniku KRAKÓW.PL

pokaż metkę
Autor: PATRYK LEWANDOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat