Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Park Kulturowy Stare Miasto

Pół roku - tyle czasu będą mieli właściciele, zarządcy nieruchomości i użytkownicy obiektów położonych na terenie parku kulturowego. Od 7 grudnia obowiązuje uchwała Rady Miasta Krakowa dotycząca utworzenia Parku Kulturowego Stare Miasto.

Park Kulturowy Stare Miasto chroni to, co dla krakowian jest najcenniejsze – Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Urok zabytkowego centrum Krakowa to nie tylko prezentujące rozmaite style architektoniczne budynki czy pamiętające najdawniejsze dzieje miasta ulice i place. Ważne są wszystkie elementy znajdujące się w tej przestrzeni. Z tego powodu na obszarze Parku Kulturowego będą obowiązywać zakazy i ograniczenia dotyczące zarówno umieszczania nośników reklamowych i nośników informacji wizualnej (znaków, szyldów, tablic itp.), jak i działalności usługowej, prowadzenia robót budowlanych oraz składowania i magazynowania odpadów.

Właściciele, zarządcy nieruchomości i użytkownicy obiektów położonych na terenie Parku Kulturowego będą mieli sześć miesięcy na dostosowanie się do przepisów uchwały. W tym czasie będą musieli m.in. zdemontować obiekty zlokalizowane niezgodnie z jej zapisami, a także zmienić formę znaku, szyldu, tablicy, nośników reklamowych czy stoisk handlowych zgodnie z wytycznymi zawartymi w uchwale. Będzie to również czas na uzyskanie niezbędnych zezwoleń i opinii.

Przypominamy, że granice Parku Kulturowego Stare Miasto przebiegają ulicami: Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego, Basztową, Westerplatte, św. Gertrudy, Bernardyńską oraz fragmentem bulwaru Wisły do ulicy Podzamcze, łączącej się z ulicą Straszewskiego.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronach internetowych: www.krakow.pl/parkkulturowy i www.bip.krakow.pl/parkkulturowy. Pytania w sprawie Parku Kulturowego Stare Miasto można przesyłać drogą elektroniczną na adres: parkkulturowy@um.krakow.pl, można także zadzwonić pod numer telefonu: 12 616-11-24.

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat