Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Autobusem w plener? Weź udział w ankiecie!

Miasto przygotowało szereg atrakcji w ramach projektu „Kraków w formie”, jedną z nich jest propozycja uruchomienia dodatkowych połączeń autobusowych do miejsc wypoczynku. Zarząd Transportu Publicznego planuje uruchomić weekendowe linie rekreacyjne do miejsc, do których krakowianie z braku alternatywy dojeżdżają obecnie własnymi samochodami, a tam przez długi czas muszą szukać miejsca parkingowego. O zaproponowanych trasach mieszkańcy mogą się wypowiedzieć w ankiecie. Ankieta jest aktywna do niedzieli, 11 kwietnia.

W ramach akcji miasto planuje uruchomić cztery dodatkowe linie, do Ojcowa, dolinek podkrakowskich, Puszczy Niepołomickiej oraz do Przylasku Rusieckiego. Wszystkie linie kursowałyby w godzinach od 7.00 do 19.00. Dodatkowo przewiduje się zwiększenie liczby kursów na liniach nr 100, 101 i 134 (dojazd do kopca Kościuszki, Lasu Wolskiego i zoo) oraz uruchomienie po raz kolejny linii sezonowych nr 352 i 427 (dojazd do Kryspinowa oraz Bagrów).

Ankieta zawiera m.in. pytania dotyczące tego, czy te trasy będą atrakcyjne dla mieszkańców oraz czy byliby chętni, a jeżeli tak, to na jakich warunkach, skorzystać z oferty. Nowe rekreacyjne linie wejdą w skład sieci KMK co oznacza, że osoby posiadające bilety sieciowe na strefę pierwszą (miejską), będą promocyjnie mogły poruszać się nimi bez dodatkowych opłat. Pozostałe osoby w przypadku braku biletu sieciowego, będą mogły skorzystać z biletów jednorazowych dostępnych w taryfie KMK.

Poniżej znajdują się pytania dotyczące proponowanych tras:

pokaż metkę
Autor: Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-03-31
Data aktualizacji: 2021-04-09
Powrót