Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ankieta - uchwała krajobrazowa

Uchwała krajobrazowa to sporządzany obecnie w Krakowie dokument, którego celem jest ustalenie zasad i warunków sytuowania na terenie miasta obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń.

 

Wprowadzenie jednolitych zasad porządkowania przestrzeni miasta oraz konsekwentne dążenie do ich realizacji ma przeciwdziałać degradacji i zawłaszczaniu przestrzeni publicznej i przyczynić się do lepszego wyeksponowania walorów krajobrazowych Krakowa.

Projekt uchwały jest obecnie wyłożony do publicznego wyglądu. Do 13 listopada każdy mógł zapoznać się z propozycjami przygotowanymi przez Wydział Planowania Przestrzennego UMK, a do 27 listopada można było zgłosić swoje uwagi.

Ankieta

Chcemy przy tej okazji poznać Państwa zdanie na temat reklamy w kontekście estetyki Krakowa, na ile obecność reklamy w przestrzeni miejskiej stanowi problem. Mamy świadomość, jak ważne są konsultacje społeczne i właściwe rozpoznanie oczekiwań mieszkańców. W tym celu kolejny raz przygotowaliśmy krótką ankietę. Jej wypełnienie powinno zająć nie więcej niż kilka minut.

Pierwsza, zasadnicza część ankiety zawiera pytania na temat tego, na ile poszczególne obszary miasta można uznać za atrakcyjne oraz czy są obszary miasta, w których nadmiar reklamy jest zauważalny. Prosimy też o wskazanie, w jakim stopniu akceptują Państwo poszczególne nośniki reklamowe, takie jak np. billboard czy tzw. okrąglak.

Dodatkowo, w drugiej części istnieje możliwość wypełnienia kwestionariusza osobowego, dzięki któremu zebrane przez nas dane będą mogły zostać następnie zestawione pod kątem wieku, płci czy miejsca zamieszkania respondentów.

Ankieta potrwa do końca 2019 r.

Dziękujemy za każdy Państwa głos!

pokaż metkę
Autor: Wydział Planowania Przestrzennego
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót