Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Budapeszt (Węgry) 13-16 listopada 2017 r. – konferencja z okazji zbliżającego się zakończenia realizacji projektu VITAL CITIES

W dniach 13 – 16 listopada 2017 r. z okazji zbliżającego się zakończenia realizacji projektu Vital Cities odbyła się konferencja wszystkich partnerów projektu. Spotkanie odbyło się w partnerskim mieście Vital Cities: Budapeszt (Węgry).

Uczestnicy wizyty wzięli udział w warsztatach, podczas których mogli zapoznać się z ofertą sportową Dzielnicy XIII Budapesztu oraz zastosowanymi ulepszeniami mającymi zachęcić mieszkańców lokalnej społeczności ww. Dzielnicy do szeroko pojętej  aktywności fizycznej. Szczególny nacisk położono na działania przeciwko wykluczeniu społecznemu oraz przeciwdziałaniu problemów dużych osiedli mieszkaniowych. Na obszarze Dzielnicy XIII powstały nowoczesne siłownie na świeżym powietrzu. Ponadto przekształcono zaniedbane skwery w boiska do gry w piłkę nożną, jak również zaniedbane alejki w tereny spacerowe dla mieszkańców.

Uczestnicy konferencji odbyli szereg paneli dyskusyjnych, wzięli udział w pracach warsztatowych, mających na celu skuteczną realizację założeń projektu Vital Cities, w każdym z miast partnerskich. Każdy z partnerów zaprezentował również stan realizacji projektu w swoim mieście. Zostały omówione zasady tworzenia finalnego dokumentu projektu Lokalnego Planu Działania, przeanalizowano efekty wdrożenia projektu Vital Cities oraz zasady i możliwości kontynuacji w przyszłości projektów Vital Cities w każdym z miast partnerskich.

pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
Data publikacji: 2018-02-21
Data aktualizacji: 2018-02-21
Powrót