Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Kraków w formie” powraca!

Wraz z długo wyczekiwaną przez wszystkich wiosną wracamy z kampanią rekreacyjną „Kraków w formie”. Ruch, aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia znów stawiamy na pierwszym miejscu. Przed nami bardzo sportowy czas. Chodźmy na pole!

Fot. materiały prasowe

Chodź na pole! Odkryj, ile możliwości daje Ci miasto, żeby aktywnie spędzać czas - to główne hasło akcji, która w związku z bardzo dobrym przyjęciem przez krakowian w zeszłym roku została przedłużona i odbędzie się także w tym. Będziemy edukować, motywować, zapraszać na wspólne treningi oraz zachęcać do korzystania z miejskiej infrastruktury sportowej.

Na początek rozruszamy zastane zimowym okresem kości, korzystając z zamieszczanych na krakow.pl w zakładce sport i zdrowie porad trenerów i fizjoterapeutów. Wszystko po to, aby w pełni zmotywowani do działania, z dużą dawką wiedzy ruszyć do aktywności fizycznej na zewnątrz, gdy zrobi się już naprawdę ciepło.

Drugi etap kampanii rozpocznie się w czerwcu i potrwa do końca września. Atrakcji z pewnością nie zabraknie, a już dziś możemy zdradzić, że spotkamy się na Wielkim Maratonie Fitness, wspinaczce skałkowej, szkoleniach kajakarskich, a nawet spływie kajakowym rzeką Dłubnią. Pojawimy się także na krakowskich Bagrach ucząc się poruszać na desce SUP. To oczywiście tylko część z naszych planów, o których będziemy informować na bieżąco. Wszystko pod okiem profesjonalnych trenerów i instruktorów, bo jak wiadomo w sporcie najpierw należy zaczerpnąć fachowej wiedzy, a następnie przejść do działania.

Warto przypomnieć, że kampania rekreacyjna to kolejny duży miejski projekt, który pod jednym szyldem skupia działania wielu wydziałów Urzędu Miasta oraz miejskich jednostek, które realizują zadania z zakresu sportu i aktywnego wypoczynku. W kampanię rekreacyjną zaangażowane są wydziały: Edukacji, Gospodarki Komunalnej, Zdrowia i Polityki Społecznej, Komunikacji Społecznej oraz jednostki: Zarząd Zielni Miejskiej, Zarząd Infrastruktury Sportowej i Zarząd Transportu Publicznego.

pokaż metkę
Autor: Anna Wawruch
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-03-21
Data aktualizacji: 2022-04-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź