Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sport w Krakowie

Trzymaj formę przez cały rok!

2021-10-04

Edukacja, motywacja i wiele wspólnych treningów pod czujnym okiem ekspertów i fachowców – za nami! Kampania „Kraków w formie”, której zadaniem była zachęta do aktywności fizycznej i korzystania z miejskiej infrastruktury sportowej, zakończyła się jesienią 2021 r.

Kąpielisko w Przylasku Rusieckim gotowe!

2021-07-23

Teren Przylasku Rusieckiego to ponad 200 hektarów ziemi i 14 zbiorników wodnych. Zbiornik wodny nr 1 został przeznaczony do rekreacji na świeżym powietrzu. Od ubiegłego roku toczyły się tam intensywne prace inwestycyjne, by krakowianie mogli korzystać z tego miejsca do rekreacji i odpoczynku.

Tauron Arena,Staw, ZZM

Rajskie miejsce w sercu Czyżyn

2021-07-23

To z pewnością już jedno z ulubionych miejsc spacerów mieszkańców. Już robi duże wrażenie, a zieleń, która właśnie wybucha różnymi odcieniami, dodaje mu uroku. Staw w parku Lotników Polskich przy TAURON Arenie spodobał się krakowianom. Są opinie, że przypomina rajskie krajobrazy, które można oglądać na egzotycznych wakacjach.

Wpływamy na zdrowie

2021-07-23

Pływanie jest jedną z najzdrowszych aktywności, zalecanych przez lekarzy i fizjoterapeutów. Od 2009 r. wybudowanych zostało w Krakowie 6 basenów, a obecnie prowadzone są 2 kolejne inwestycje. W planach jest powstanie następnych 3 w najbliższych latach. Celem jest m. in. basen olimpijski (50 m), który planowany jest przy Zespole Szkół Łączności przy ul. Monte Cassino.

Nowe oblicze terenów przy bulwarze Podolskim – koncepcja budowy Mariny Krakowskiej

2021-07-20

Budowa portu dla małych jednostek pływających, stworzenie możliwości cumowania jednostek większych wraz z pełną obsługą techniczną sprzętu i socjalną załóg – tak zostanie wykorzystany akwen rzeki Wisły. Obecnie nieużywane tereny zyskają dzięki temu atrakcyjny punkt rekreacyjno-turystyczny.

Muldy, wiraże, zjazdy – kolarski trening w mieście!

2021-07-20

Pokonywanie nierówności i zakrętów, skoki i bezpieczne lądowanie, balans ciałem, kontrola prędkości – to elementy techniki jazdy potrzebne każdemu rowerzyście, ale także absolutna podstawa dla zainteresowanych kolarstwem górskim. W pracy nad nimi świetnie sprawdza się pumptrack, specjalny tor rowerowy, który w Krakowie znajdziemy w parku Lotników Polskich i na Ruczaju. O zaletach tych miejsc opowiada Szymon Syrzistie, pierwszy mistrz Polski w downhillu.

Całoroczne Centrum Sportów Zimowych

2021-07-20

W 2020 roku Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie opracował dokumentację projektową dla Całorocznego Centrum Sportów Zimowych. Obiekt powstanie w rejonie ulic Lipskiej i Myśliwskiej, w Dzielnicy XIII Podgórze, w sąsiedztwie boiska wielofunkcyjnego „Orlik 2012”.

Hala 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych

2021-07-15

Za 45,5 mln zł Kraków zyskał halę sportową o bardzo ciekawej architekturze, wyposażoną w urządzenia niezbędne dla Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych, gdzie będą się przygotowywać do ważnych startów polscy paraolimpijczycy. Budowa hali trwała 26 miesięcy, od 31 grudnia 2015 r. do 30 kwietnia 2018 r.

Rower: aktywność, która łączy pokolenia [WYWIAD]

2021-07-15

O miłości do dwóch kółek, o zmianach, jakie zaszły w sportach rowerowych, a także o branżowym języku zjazdowców – rozmawiamy z Szymonem Syrzistie, pierwszym mistrzem Polski w downhillu, wielokrotnym medalistą krajowych mistrzostw i uczestnikiem największych zawodów światowej rangi.

daroPLAN czyli darmowy rowerowy plan Krakowa dla całej rodziny!

2021-07-07

W Krakowie, coraz mniej stoi na przeszkodzie, aby podróże na rowerze w pojedynkę, parami lub całą rodziną, odpowiednio i świadomie zaplanować. Dzięki narzędziu daroPLAN krakowianie mogą o trasach rowerowych w mieście dowiedzieć się wszystkiego! Plan dostępny jest na www.krakow.pl w zakładce „Sport i zdrowie”. Sprawdźcie!

Znajdź