Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sport w Krakowie

„Kraków w formie” dla osób z niepełnosprawnościami

„Kraków w formie” dla osób z niepełnosprawnościami

2021-04-13

Kampania sportowo-rekreacyjna „Kraków w formie” to projekt, który ma zachęcać do aktywności fizycznej wszystkich mieszkańców. To również oferta dla osób z  niepełnosprawnościami, które szukają miejsc integracji lub uprawiania sportu, zarówno w formule zespołowej jak i indywidualnej.

Kraków w formie – rowerem w poszukiwaniu fontanny prof. Zina

Kraków w formie – rowerem w poszukiwaniu fontanny prof. Zina

2021-04-10

Podpowiadamy, gdzie i którędy pojechać na ciekawą wycieczkę rowerową po mieście. Przy okazji pokażemy nowe rozwiązania w tkance miejskiej, sprzyjające rowerzystom. Naszą wycieczkę rozpoczynamy na Rynku Głównym w Krakowie, skąd kierujemy się w stronę ulicy Grodzkiej, następnie do ronda Matecznego, dalej ulicą Kamieńskiego, następnie Wielicką i tak docieramy do parku Anny i Erazma Jerzmanowskich w Prokocimiu. Trasa jest łatwa, liczy niecałe 10 kilometrów.

Wiosna, czyli pierwszy powód do treningu

Wiosna, czyli pierwszy powód do treningu

2021-04-09

Zdalnie, wirtualnie, na kwarantannie, online… W taki sposób wielu z nas może opisać rzeczywistość, w której ostatnio funkcjonujemy. Warto jednak pamiętać, że na zdrowie i dobre samopoczucie wpływa aktywność fizyczna. Dla tych, którzy mają ochotę powiedzieć „offline” z pomocą przychodzi wiosna i „Kraków w formie”!

Pracujesz zdalnie? Zadbaj o swój kręgosłup!

Pracujesz zdalnie? Zadbaj o swój kręgosłup!

2021-04-07

Epidemia spowodowała, że nasze domy stały się miejscami pracy, w których często brakuje ergonomicznych rozwiązań. Prędzej czy później większość z nas odczuła tego skutki. Znacząco wzrósł odsetek osób cierpiących na bóle kręgosłupa, bóle głowy czy uporczywe migreny. To wszystko składa się na kwarantannowy spadek formy i pogorszenie samopoczucia. Jak temu zapobiec?

Pomysł na trening w domu

Pomysł na trening w domu

2021-04-02

Chcesz wykonać krótki trening w domu? Mamy na to sprawdzony sposób! Pamiętaj, żeby znaleźć trochę miejsca w mieszkaniu. Ubierz wygodny strój i miej w pobliżu wodę, aby uzupełniać płyny podczas wysiłku. Włącz ulubioną muzykę i zacznij ćwiczyć!

Poznaj metodę wyznaczania celów i zacznij ćwiczyć!

Poznaj metodę wyznaczania celów i zacznij ćwiczyć!

2021-03-31

Nie czekaj do przysłowiowego poniedziałku, jeśli chcesz coś zmienić. Aby osiągnąć cel, trzeba ruszyć z miejsca. Zacznij swoją drogę już dzisiaj – od jasnego określenia celu. Skorzystaj z jednego z najbardziej skutecznych narzędzi – metody SMART. Zobacz, co kryje się pod tymi pięcioma literami.

Autobusem w przygodę! Poznaj trasy rekreacyjne

Autobusem w przygodę! Poznaj trasy rekreacyjne

2021-03-24

Na przełomie kwietnia i maja zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe na trasie Nowy Kleparz – Ojcowski Park Narodowy, Osiedle Podwawelskie – Niepołomice, Bronowice Małe – Będkowice. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli wygodnie dotrzeć do terenów rekreacyjnych, znajdujących się poza miastem.

Motywacja kluczem do formy

Motywacja kluczem do formy

2021-03-24

Większość ludzi marzy o sukcesie, ale tylko zwycięzcy wstają rano i ciężko pracują, aby go osiągnąć. Jak od marzeń przejść do faktycznej, codziennej pracy? Najlepiej wyznaczyć sobie cel i pamiętać, że każdy pojedynczy trening nas do niego przybliża.

„Rowerem do pracy”

„Rowerem do pracy”

2021-03-23

19 kwietnia startuje piąta edycja miejskiej kampanii „Rowerem do pracy – czyli dom, rower, praca… i tak w kółko”. Wydział Gospodarki Komunalnej UMK zachęca krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów.

Przegoń nudę! Poznaj miejskie programy sportowe

Przegoń nudę! Poznaj miejskie programy sportowe

2021-03-17

Kończysz lekcje i zastanawiasz się, jak pożytecznie spędzić czas wolny? Chcesz popracować nad kondycją fizyczną, nauczyć się czegoś nowego, ale też dobrze się przy tym bawić? Nie musisz daleko szukać – miejskie programy sportowe to oferta bezpłatnych, stałych zajęć o różnorodnym profilu, prowadzonych przez doświadczonych animatorów sportu, w nowoczesnych obiektach, wewnątrz lub w plenerze. Przekonaj się, jak możesz odmienić swój tygodniowy grafik!

Znajdź komunikat