Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Warsztaty w Loule (Portugalia) oraz Rieti (Włochy)

W dniach 1-3 marca 2017 r. oraz 6-8 marca 2017 r.  odbyły się dwie wizyty studyjne przedstawicieli Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa oraz reprezentantów Lokalnej Grupy Urbact w partnerskich miastach projektu Vital Cities: Rieti (Włochy) oraz Loule (Portugalia).

Uczestnicy wizyty wzięli udział w warsztatach podczas których mogli zapoznać się z oferta sportową wizytowanych miast oraz planowanymi ulepszeniami mającymi zachęcić mieszkańców do szeroko pojętej aktywności fizycznej. 

Miasto Rieti przedstawiło koncepcję połączenia ścieżką rowerową centrum miasta oraz obrzeży tak by zachęcić mieszkańców do pozostawienia samochodów w domu i skorzystania z rowerów.  Sportowe życie miasta ma skupić się wzdłuż rzeki płynącej przez miasto, będą tam organizowane m.in. festiwale sportowe i spływy kajakowe.

Z kolei miasto Loule skupiło się na problemie osiedli socjalnych oraz aktywizacji mieszkańców wykluczonych obszarów poprzez sport i organizacje integracyjnych wydarzeń. W planach miasta jest również rewitalizacja stadionu miejskiego oraz wyburzenie otaczającego go muru tak by stał się bardziej dostępny dla mieszkańców.

Pod koniec warsztatów wizytująca delegacja z Krakowa przedstawiła swoje rekomendacje do propozycji zaprezentowanej przez miasto gospodarza. Zostały one ujęte w raporcie końcowym przygotowanym przez Eksperta prowadzącego warsztaty z ramienia Unii Europejskiej.

Vital Cities warsztaty Vital Cities warsztaty

Vital Cities warsztaty Vital Cities warsztaty

pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
Data publikacji: 2017-03-15
Data aktualizacji: 2017-03-15
Powrót