Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Konferencja w Birmingham - wkraczamy w drugą fazę projektu!

W dniach 18-21 Lipca 2016 r. przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa Wydziału Sportu uczestniczyli w konferencji w Birmingham inaugurującej drugą fazę projektu. Wszyscy partnerzy, czyli łącznie z Krakowem 10 miast w tym: Loulé (Portugalia), Birmingham (Wielka Brytania), Burgas (Bułgaria), Budapeszt (Węgry), Vestfold County (Norwegia), Rieti (Włochy), Ústi nad Labem (Czechy), Lipawa (Łotwa), Sibenik (Chorwacja), podczas spotkania przedstawili dobre praktyki wprowadzone w swoim mieście, które zachęcają mieszkańców do aktywności fizycznej. Ze strony Krakowa zostało przedstawione funkcjonowanie ośrodka Com Com Zone w Nowej Hucie oraz programu „Rugby Dla Każdego” mającego miejsce w Narodowym Centrum Rugby Lubocza.

Podczas konferencji uczestnicy zwizytowali ośrodek sportowy „Small Leisure Center” oraz mogli przyjrzeć się programowi „Active Parks”, którego celem jest prowadzenie bezpłatnych zajęć dla wszystkich mieszkańców takich jak tai chi czy nauka jazdy na rowerze odbywających się w miejskich parkach. 

Kolejnym etapem w projekcie jest stworzenie Lokalnej Grupy Urbact w której skład będą wchodzić przedstawiciele miasta, władz miasta, klubów sportowych oraz organizacji pozarządowych. Celem grupy będzie bezinwestycyjna rewitalizacja wybranego obszaru w Krakowie, tak by stał się on przyjazny dla wszystkich mieszkańców i zachęcał do aktywności fizycznej.

Serdecznie zapraszamy do dzielenia się swoimi pomysłami i zapoznania się z naszym projektem wszystkich mieszkańców Krakowa!

https://www.facebook.com/KRKSport-330060083856211/?fref=ts

http://www.krakow.pl/sport/195890,artykul,vital_cities.html

vital cities druga faza projektu 2016

pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
Data publikacji: 2016-08-22
Data aktualizacji: 2016-08-22
Powrót