Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA PIERWSZĄ FAZĘ PROJEKTU "VITAL CITIES"

W dniach 25-26 lutego 2016 r. w siedzibie Urzędu Miasta Krakowa na Placu Wszystkich Świętych odbędzie się konferencja podsumowująca pierwszą fazę projektu „Vital Cities”, odbywającego się w ramach programu URBACT III. Projekt ma na celu zachęcenie mieszkańców do aktywności fizycznej zwłaszcza w uboższych mieszkalnych obszarach miasta, kładąc szczególny nacisk na działania przeciwko wykluczeniu społecznemu. 

Ideą „Vital Cities” jest zachęcenie mieszkańców do aktywności fizycznej zwłaszcza w uboższych mieszkalnych obszarach miasta, gdyż szczególny nacisk kładziony będzie na działania przeciwko wykluczeniu społecznemu. Partnerzy projektu utworzą platformę wymiany doświadczeń, pomysłów i dobrych praktyk stosowanych w ich własnych miastach. Będą opracowywać strategie jak zwiększyć aktywność młodzieży w samoorganizacji i integracji lokalnej. Dzięki zajęciom treningowym, zawodom sportowym wolny czas zostanie zagospodarowany co zminimalizuje nawyki do patologii społecznej. W każdym mieście zostanie zorganizowana Lokalna Grupa Wsparcia, która będzie realizować założenia projektu.

W konferencji, łącznie z Krakowem, weźmie udział 11 europejskich miast będących uczestnikami projektu. Są to: Loulé (Portugalia) - lider projektu, Birmingham (Wielka Brytania), Burgas (Bułgaria), Budapeszt (Węgry), Den Bosch (Holandia), Vestfold County (Norwegia), Rieti (Włochy), Ústi nad Labem (Czech Republic), Liepaja (Łotwa), Sibenik (Chorwacja).

Więcej o projekcie można dowiedzieć się pod adresem: http://www.krakow.pl/sport/195890,artykul,vital_cities.html 

pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
Data publikacji: 2016-02-17
Data aktualizacji: 2016-02-17
Powrót