Pierwsze kroki na śniegu

Pierwsze kroki na śniegu
Fot. Magiczny Kraków

„Pierwsze kroki na śniegu” to miejski program sportowy organizowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa. Głównym jego celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do samodzielnego i bezpiecznego poruszania się na stoku. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczniowie uczestniczący w kursie, poprzez zabawę poznają tajniki techniczne, takie jak: odpowiednie stanie na nartach/snowboardzie naukę bezpiecznego upadania i naukę jazdy, skręcania, hamowania i zasad bezpiecznego zachowania na stoku. Ćwiczenia oraz program kursu jest zgodny z programem nauczania narciarstwa/snowboardu Polskiego Związku Narciarskiego.

Adresatami programu są uczniowie klas IV i V krakowskich szkół podstawowych nieumiejący jeszcze jeździć na nartach/ snowboardzie.

Koszty transportu, karnetów na wyciąg, wypożyczenia sprzętu narciarskiego wraz z kaskiem, zapewnienia instruktorów oraz ciepłego napoju dla uczestników są pokrywane w całości ze środków budżetowych Gminy Miejskiej Kraków.

ZAPISY DO TEGOROCZNEJ EDYCJI PROGRAMU "PIERWSZE KROKI NA ŚNIEGU" ROZPOCZNĄ SIĘ 20 STYCZNIA 2020 R. O GODZ. 10:00 NA STRONIE INTERNETOWEJ WWW.MOSWSCHOD.PL


ARCHIWUM

Tagi: sport, zima, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Jerzy Gąsiorowski
Podmiot publikujący: Wydział Sportu