Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sport- ARCHIWUM

ORLIK os. Na Wzgórzach oraz ORLIK ul. Urzędnicza TRYUMFATORAMI VII TURNIEJU „ORLIKÓW” O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA 2018

Finał tegorocznej edycji tych projektów w atmosferze rywalizacji sportowej przebiegał niezwykle emocjonująco! W ostatni weekend miesiąca, w sobotę - 27 października (eliminacje) oraz niedzielę - 28 października (finały) w Małej Hali Tauron Arena przy ul. Lema 7 w Krakowie, po zaciętej i pięknej sportowej walce poznaliśmy najlepsze zespoły VII Turnieju Piłkarskiego „Orlików” o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

NABÓR NA STANOWISKO TRENERA – ANIMATORA

W związku z realizacją w 2018r. miejskiego programu sportowego „Animator Sportu”, realizowanego na boiskach wielofunkcyjnych typu ORLIK, Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy ogłasza nabór na STANOWISKO: TRENERA – ANIMATORA.

TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA 2017

Młodzi zawodnicy będą rywalizować 10 i 11 czerwca na obiekcie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków–Wschód. Wydarzenie będzie jedną z imprez piłkarskich promujących UEFA EURO U21 w naszym mieście.

NABÓR NA STANOWISKO TRENERA – ANIMATORA

W związku z realizacją programu miejskiego programu sportowego realizowanego na boiskach wielofunkcyjnych w tym boiskach typu ORLIK, Urząd Miasta Krakowa - Wydział Sportu ogłasza NABÓR NA STANOWISKO TRENERA – ANIMATORA.

LOKALNE SPOTKANIE EDUKACYJNE AKADEMII ANIMATORA

18 października 2015 r. na boisku "Orlik" ul . Strąkowa 3a w Krakowie odbyło się Lokalne Spotkanie Edukacyjne Akademii Animatora, na którym zaprezentowano testy i normy naboru do Akademii Młodych Orłów oraz przeprowadzono pokazowy trening metodyczny z dziećmi w kategorii "Skrzat" i "Orlik" w oparciu o autorski program PZPN. Gościem specjalnym był Trener Akademii Młodych Orłów - Rafał Kotula.

DRUGA EDYCJA TURNIEJU ORLIKÓW O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA ZA NAMI!

W sobotę, 26 września b.r., uczniowie szkól podstawowych, którzy systematycznie uczestniczą w zajęciach na krakowskich Orlikach mieli okazję zmierzyć swoje piłkarskie umiejętności w walce o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. 

„ORLIKI” GOTOWE DO TURNIEJU O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA

Znamy już drużyny, które w sobotę, 26 września b.r., na boiskach MOS Kraków „Wschód” os. Szkolne 39 będą rywalizowały w Turnieju Piłki Nożnej „Orlików” o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa 2015.

LOSOWANIE FAZY ELIMINACYJNEJ TURNIEJU „ORLIKÓW” – POZNALIŚMY GRUPOWYCH RYWALI

21 września b.r. w siedzibie Magistratu odbyło się losowanie grup eliminacyjnych oraz ustalenie terminarza rozgrywek Turnieju Piłki Nożnej „Orlików” o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa 2015, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 września na obiektach sportowych Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków – Wschód.

Turniej Piłki Nożnej „Orlików” o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa 2015

Na wszystkich krakowskich Orlikach ruszyły intensywne przygotowania do Turnieju Piłki Nożnej „Orlików” o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa 2015, który odbędzie się 26 września br. na obiektach Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków „Wschód” przy os. Szkolnym 39a.


Otwarcie sezonu na Orliku przy ul. Grochowskiej 20 !!

21 marca w pierwszym dniu wiosny Animatorzy Orlika przy ul. Grochowskiej 20 zorganizowali turniej piłki nożnej dla młodzieży.

W wydarzeniu uczestniczyły 4 zespoły: Bronowianka Kraków (drużyna dziewcząt), Dąbski Kraków, MKS Skała 2004 oraz Grzegórzki GO! W turnieju nie były uwzględniane wyniki poszczególnych meczów. Celem imprezy była promocja piłki nożnej (również tej w wydaniu kobiecym), aktywności fizycznej oraz zdrowego sposobu życia.

Podczas Turnieju wspaniałą atmosferę zawodów docenili także kibice wspaniałym dopingiem

Więcej informacji o Turnieju oraz zajęciach na Orliku przy ul. Grochowskiej 20 znajdują się na stronie facebook https://www.facebook.com/orlikgrochowska

 

Rozpoczął się nowy sezon programu „Animator – Moje Boisko – Orlik 2012" !

Od 1 marca rozpoczęła się realizacja kolejnej już edycji programu „Animator – Moje Boisko – Orlik 2012". Jak co roku zajęcia sportowo – rekreacyjne będą prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów na wszystkich krakowskich Orlikach według zamieszczanych harmonogramów. Zajęcia są nieodpłatne i przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu wolnego. Podczas tegorocznej edycji programu oprócz systematycznych zajęć sportowo – rekreacyjnych, planowane są turnieje, podczas których uczestnicy będą mogli zmierzyć swoje siły.

Informacje będą na bieżąco przekazywane na niniejszej stronie oraz na oficjalnym profilu Wydziału Sportu na portalu Facebook KRK.Sport

Mamy nadzieję, że liczba uczestników programu będzie jeszcze większa niż w roku 2014

 

Wyniki naboru wniosków na realizację programu „Animator – Moje Boisko – Orlik 2012"

Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej ogłosiła listę podmiotów zakwalifikowanych do tegorocznej edycji programu. Wszystkie krakowskie Orliki zakwalifikowały się do tegorocznej edycji programu, która rozpoczyna się już 1 marca. Wzorem roku ubiegłego Wydział Sportu oraz Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej będą wspólnie realizować ministerialny program "Animator-Moje Boisko - Orlik 2012" dla osób pragnących aktywnie spędzić swój wolny czas.
Listę wyłonionych podmiotów można znaleźć na stronie: https://naszorlik.pl/panel/skladanie-wnioskow/wyniki

 

WYNIKI NABORU NA STANOWISKO ANIMATORA

Zimowa przerwa w działalności Orlików

Od 1 grudnia zawiesza się prowadzenie zajęć na wszystkich czternastu krakowskich Orlikach. Zajęcia zostaną wznowione po przerwie zimowej 1 marca 2015 roku. Tegoroczne zajęcia cieszyły się dużym uznaniem wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta, a dużym sukcesem był zorganizowany przez Wydział Sportu turniej piłkarski rozegrany 27 września na stadionie Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Kraków – Wschód, w którym wzięły udział po dwie reprezentacje z każdego Orlika. O turnieju tym szeroko informowaliśmy na naszych stronach, a także w dostępnym jeszcze okazjonalnym wydawnictwie „Sportowy Kraków”. Wydział Sportu planuje na przyszły rok kolejne podobne turnieje, także w innych dyscyplinach sportu, co będzie realizacją wniosków uczestników wspomnianej imprezy.

Podsumowanie Turnieju Orlików

Na stadionie Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Nowej Hucie w sobotę 27 września odbył się „Turniej Orlików o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w piłce nożnej”. Uczestniczyło w nim  28 zespołów reprezentujących wszystkie „Orliki” funkcjonujące w naszym mieście. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy wiekowe - U-11 i U-14. Mimo trudnych warunków atmosferycznych – szczególnie w godzinach przedpołudniowych – odbyły się wszystkie zaplanowane mecze. Zwycięzcami Turnieju  w kategorii U-11 okazali się młodzi futboliści trenujący na co dzień na Orliku przy ul. Fortecznej. W kategorii U-14 triumfowali zawodnicy z Orlika znajdującego się przy ul. Strąkowej.Wszystkim serdecznie gratulujemy! Jednocześnie informujemy, że w 2015 roku Wydział Sportu UMK planuje zorganizować kolejne turnieje młodych adeptów futbolu trenujących na krakowskich „Orlikach”. Poniżej prezentujemy wszystkie wyniki meczów w turnieju U-11 oraz U-14.

Klasyfikacja końcowa U-11

Klasyfikacja końcowa U-14

Wyniki meczów finałowych U-11

Wyniki meczów finałowych U-14

Wyniki meczów grupowych U-11

Wyniki meczów grupowych U-14

Tabele wyników grupowych U-11

Tabele wyników grupowych U-14

Wyniki turnieju - konkurs rzutów karnych

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
powrót