Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wydarzenia zrealizowane w ramach CITISPYCE

 

 •  30 marca br. o godzinie 18.00 na scenie głównej Teatru Ludowego w Krakowie, odbył się wilki finał podsumowujacy realizację 3 miesięcznego projektu Ukryte Skrzydła-CITISPYCE. Uczestnicy każdego modułu zaprezentowali nabyte umiejętnosci przed 300 osobową widownią. Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia.

 

US 1 US 222 US 333 US 444 US 555 US 666 US 777 US 888 US 999

Zachęcamy również, do obejrzenia krótkiego filmu o projekcie autorstwa modułu Social-Media pt. "Zwykła historia, zwykłego człowieka"

 

 •  w ramach realizacji projektu, pracownicy Wydziału Sportu w dniach 23-25.02.2015 wzięli udział w spotkaniu Konsorcjum Projektowego w Rotterdamie. Podczas spotkania miasta partnerskie zaprezentowały wdrażane przez siebie projekty pilotażowe. Reprezentacja Krakowa, przedstawiła projekt realizowany z Fundacją Ukryte Skrzydła. Dodatkowo, została przedstawiona prezentacja, wykonana przez uczestników modułu Social-Media.

PREZENTACJA

 • W ramach realizacji projektu CITISPYCE, Wydział Sportu i Uniwersytet Ekonomiczny rozpoczął współpracę z Fundacją „Ukryte skrzydła”.

  us jpgW poniedziałek 19 stycznia o 17.00 w Teatrze Ludowym (budynek Stolarnia) rozpocznie się  nowa, edycję projektu „Ukryte Skrzydła”.

  Na spotkanie zapraszamy młodzież w wieku 15-25 lat, chcącą rozwijać swoje umiejętności w jednym z sześciu modułów twórczych: teatr, music, social-media, b-boying, muay-thai, graffiti.

  Podczas pierwszego spotkania będzie można poznać prowadzących i zapisać się na zajęcia. Warsztaty będą odbywały się przez 3 miesiące, 2 razy w tygodniu, a zakończą się Wielkim Finałem w Teatrze Ludowym w trakcie którego uczestnicy zaprezentują nabyte umiejętności.

   Serdecznie zapraszamy!!!foto panorama

 • W dniach 8-10.12 br przedstawiciele Wydziału Sportu oraz Fundacji „Ukryte Skrzydła” wzięli udział w wizycie studyjnej w Birmingham- mieście partnerskim w projekcie „CITISPYCE”. Wizyta miała na celu uzyskanie jak najwięcej informacji teoretycznych i praktycznych działania Stowarzyszeniu Beatfreeks w Birmingham, które pomogą zaimplementować dobre praktyki dla młodych ludzi zagrożonych wykluczeniem społecznym w Krakowie.

  Podczas wizyty mieli okazję uczestniczyć w dużym evencie podsumowującym 12-tygodniową pracę angielskiej młodzieży w modułach- taniec, muzyka, poezja, multimedia jak również zwiedzić The Lighthouse Young People Centre , zaprojektowany przez i dla młodych ludzi mieszkających w Birmingham. Cennym doświadczeniem było całodniowe uczestnictwo w pracach Stowarzyszenia Beatfreeks oraz udział w licznych aktywnościach tj. pisanie bloga, aktualizacja portali społecznościowych , nagrywanie filmików motywująch dla uczestników projektu oraz przygotowywanie harmonogramu prac na najbliższe tygodnie. Program pilotażowy zostanie wprowadzony w naszym mieście  w styczniu i będzie trwał do końca marca 2015. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Showcase 1 Showcase 2 Showcase 3

 

Showcase 4 Showcase 5 lighthouse lighthouse 2 plan pracy grupowe

 

 

 • w dniach 18-19 wrzesnia br. w Krakowie odbyła się Międzynarodowa Konferencja w ramach realizacji projektu. Jej uczestnikami byli przedstawiciele Konsorcjum Projektowego z Barcelony, Birmingham, Brna, Aten, Rotterdamu, Malmo, Wenecji, Sofii i Hamburga, eksperci w dziedzinie działań na rzecz młodych ludzi zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz młodzież z krajów partnerskich do których dedykowany jest projekt. W czwartek, 18 wrzesnia w salach Urzędu Miasta Krakowa miało miejsce spotkanie Konsorcjum Projektowego, podczas , którego dokonano podsumowania dotychczasowych działań oraz sporzadzono plan na następne miesiące. Wieczorem odbyła się  uroczysta kolacja , podczas , której Pan Tadeusz Trzmiel- Zastepca Prezydenta Miasta Krakowa dokonał oficjalnego otwarcia konferencji oraz powitania przybyłych gosci. W piątek 19 wrzesnia odbyły się warsztaty z ekspertami i młodzieżą podczas których miasta partnerskie prezentowały dobre praktyki jakie realizują na rzecz młodych ludzi zagrożowych wykluczeniem społecznym.

 foto 1 foto 2 oto 3 foto 4

pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
Data publikacji: 2014-10-15
Data aktualizacji: 2015-07-30
Powrót