Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zwycięska dziesiątka

Zdecydowali, że będą płacić podatki w Krakowie, wypełnili zgłoszenie i wygrali – m.in. laptopa, kurs fotografii czy półroczne karty postojowe. Znamy już zwycięzców pierwszej tury konkursu internetowego „Płacisz - wygrywasz podwójnie".

Konkurs „Płacisz – wygrywasz podwójnie" organizowany jest w ramach kampanii „Kraków – tu płacę podatki". Zadanie konkursowe jest proste – trzeba udzielić odpowiedzi na kilka pytań związanych z rozliczeniem podatkowym i z Krakowem – a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Zwycięzcami I tury konkursu, która zakończyła się 30 czerwca, zostali:  Kamil    Sterna wygrywając laptopa, Agnieszka Leśniak – wygrywając kurs  fotografii  oraz  zestaw zaproszeń i karnetów na wydarzenia kulturalne i do centrów sportu i rekreacji, Kamil Pawłowski, Krzysztof Baranowski, Filip Mossoczy, Olga Banaś i  Łukasz Bara – każda z tych osób otrzymuje kartę uprawniającą do darmowego postoju na parkingu przy Galerii Krakowskiej (przez pół roku) oraz zestaw zaproszeń i karnetów, Aleksander Hudy, Sylwia Zapolska i Łukasz Śłażyński – nagrodą dla każdej z tych osób jest zestaw zaproszeń i karnetów na wydarzenia kulturalne i do centrów sportu i rekreacji.

W zgłoszeniach konkursowych uczestnicy przedstawiali m.in. swoje propozycje dotyczące wykorzystania środków, pochodzących z rozliczonych na terenie Krakowa podatków. Pan Kamil Sterna (mieszka w Krakowie i prowadzi tu firmę od ubiegłego roku) zaproponował, żeby większą część tych pieniędzy przeznaczać m.in. na: aktywizację społeczną mieszkańców jego dzielnicy (promowanie i realizację akcji sąsiedzkich), usprawnienie komunikacji na przejazdach kolejowych i skrzyżowaniu ul. Prądnicka-Opolska, rozbudowę infrastruktury parkowej, a także na utrzymanie bibliotek i promowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Pani Olga Banaś chciałaby natomiast, żeby środki pochodzące z rozliczeń podatkowych były inwestowane w rozwój komunikacji miejskiej i ścieżek rowerowych – jako wart naśladowania przykład takich działań podaje budowę linii tramwajowej na Ruczaj.


Wyniki I tury konkursu „Płacisz – wygrywasz podwójnie":

1. Kamil Sterna - laptop + zestaw zaproszeń

2. Agnieszka Leśniak - kurs fotografii + zestaw zaproszeń

3. Kamil Pawłowski - karta postojowa + zestaw zaproszeń

4. Krzysztof Baranowski - karta postojowa + zestaw zaproszeń

5. Filip Mossoczy - karta postojowa + zestaw zaproszeń

6. Olga Banaś - karta postojowa + zestaw zaproszeń

7. Łukasz Bara - karta postojowa + zestaw zaproszeń

8. Aleksander Hudy - zestaw zaproszeń

9. Sylwia Zapolska - zestaw zaproszeń

10. Łukasz Ślażyński - zestaw zaproszeń

 

Wszyscy zwycięzcy drogą mailową otrzymają informacje związane ze sposobem i miejscem odbioru nagród.

Warto podkreślić, że najliczniejszą grupą spośród uczestników pierwszej rundy konkursowej byli mieszkańcy dzielnicy Podgórze. Na drugim miejscu znalazł się Prądnik Biały, a trzecie – równorzędnie – zajęły Krowodrza i Dębniki.

Realizowana przez Urząd Miasta Krakowa kampania „Kraków-tu płacę podatki" trwa od 15 marca. Jej celem jest zachęcenie osób, które pracują, studiują i żyją w Krakowie, ale rozliczają się z podatku w innych miejscowościach, do tego, by robiły to w naszym mieście. Dlaczego warto? Bo płacąc podatek tam, gdzie mieszkamy, inwestujemy w poprawę komfortu życia − nowe linie tramwajowe, wyremontowane ronda i żłobki itd. Wszyscy ci, którzy podjęli taką decyzję już podczas tegorocznego rozliczenia podatkowego mają szansę wygrać podwójnie – biorąc udział w konkursie i zdobywając atrakcyjne nagrody.

Druga tura konkursu (rozpoczęła się 1 lipca) potrwa do 30 września, a ostatnia, trzecia trwać będzie od 1 października do 15 grudnia 2012 r. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu na: www.krakow.pl/podatki.

Fundatorami nagród w konkursie są: Can-Pack SA, Eurolot SA, Krakowska Akademia Fotografii, Centrum Rozrywki Fantasy Park, Centrum Wspinaczkowe Forteca, Park Wodny w Krakowie SA, WRT-Karting, Centrum Rozwoju Com-Com Zone, Krakowski Klub Kajakowy, Galeria Krakowska, Apollo Film, KBF, Teatr KTO, Teatr Groteska, Teatr Ludowy, Filharmonia Krakowska, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, MOCAK, Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida. (JK)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat