Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

  Światowy Dzień Turystyki

  Turystyka sprzyjająca włączeniu społecznemu – takie hasło towarzyszy w 2021 r. obchodom Światowego Dnia Turystyki, ustanowionego w 1979 r. przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO). W myśl słów Zuraba Pololikashvili, sekretarza generalnego UNWTO: „Ludzka chęć podróżowania i odkrywania jest uniwersalna, dlatego turystyka musi być otwarta dla wszystkich. Zatem my wszyscy włączamy się do aktywności w turystyce, jesteśmy w niej obecni”.

  tturystykaPowyższe przesłanie wpisuje się w założenia „Polityki zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021–2028”. Zrównoważona turystyka to współodpowiedzialność za efektywne zarządzanie i współistnienie oraz godzenie interesów mieszkańców, przedsiębiorców i odwiedzających.

  Oficjalne obchody Światowego Dnia Turystyki odbywają się dziś, 27 września na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Tego dnia świętują również krakowscy przewodnicy. Podczas uroczystości, zorganizowanej w pałacu Potockich przez Federację Stowarzyszeń Przewodnickich i Wydział ds. Turystyki UMK, certyfikaty odbierze 17 nowych przewodników po Krakowie, którzy po rocznym kursie i wytężonej nauce pomyślnie zdali egzaminy.

  Tradycyjnie, z okazji Światowego Dnia Turystyki, nowi przewodnicy zapraszają krakowian na bezpłatne wycieczki. W tym roku będzie to spacer po Rynku Głównym. Przewodnicy przybliżą nam tajemnice i perspektywy użytkowania, znajdujących się tu pięciu pałaców, zwłaszcza tych dopiero co odnowionych.

  Wycieczka „Rynkowe pałace – super piątka!” odbędzie się 2 października. Spotkanie przed pałacem Potockich, o godz. 10.00.

   

  pokaż metkę
  Autor: Wydział ds. Turystyki
  Osoba publikująca: Tomasz Róg
  Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
  Data publikacji: 2021-09-27
  Data aktualizacji: 2021-09-28
  Powrót

  Zobacz także

  Znajdź