Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pamiętajmy o Japonii

Kraków dla Japonii to tytuł charytatywnego koncertu, który odbędzie się 3 maja (wtorek) o godz. 17:00 w Nowohuckim Centrum Kultury. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na odbudowę obiektu użyteczności publicznej w Japonii.

Koncert to wyraz solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii umożliwiający mieszkańcom Krakowa włączenie się do akcji „odruchu serca” dla ofiar żywiołu.

Koncert będzie składał się z dwóch części. Będzie łączył muzykę japońską z tańcami i sztukami walki. W programie znajdzie się pokaz tańca gejsz: z gałązkami wiśni, parasolkami i wachlarzami. Zaprezentowana zostanie muzyka japońska grana na instrumentach smyczkowych oraz na sprowadzonych z Japonii shamisenach.

Oprócz gejsz i sportowców, którzy w atrakcyjny sposób pokażą elementy walk wschodnich (kendo, aikido, karate, kyudo, iaido, jodo), będzie można także zobaczyć tnących mieczami maty samurajów i małych karateków w układzie choreograficznym mistrza karate – Pawła Janusza. Koncert poprowadzi Jerzy Wójcik, któremu pomagać będą Japonki, mieszkające wraz ze swoimi rodzinami w Krakowie.

Przed koncertem, w czasie przerwy lub po koncercie, będzie możliwość zobaczenia rękodzieła oraz produktów japońskich wystawionych na specjalnie do tego przygotowanych stoiskach. Widzowie będą mogli zapoznać się z elementami niektórych sztuk walki, nabyć pamiątkę lub otrzymać swoje imię napisane po japońsku przez rodowitych Japończyków.

Bilety „cegiełki” na koncert w cenie od 30 zł można kupić w kasie Opery Krakowskiej (pon.-sob. 10:00-19:00).

Patronat honorowy wydarzenia objął Honorowy Konsul Japonii – Krzysztof Ingarden. Organizatorem koncertu jest „Gejsza-art” Kostiumowa Agencja Artystyczna www.gejsza-art.pl. (KF)

PLAKAT IMPREZY

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-04-28
Data aktualizacji: 2011-04-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź