Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

DESIGN ATTACK - nabór projektów do wystawy

Światowej sławy dizajnerzy jesienią zaatakują Kraków. Dizajnerski atak na stolicę Małopolski szykują organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Dizajnu Design Attack, którego pierwsza edycja odbędzie się 6 - 30 listopada.

Design Attack to pierwsza tak duża impreza poświęcona projektowaniu organizowana w Krakowie. Przyświeca jej idea prezentacji najnowszych trendów w projektowaniu z uwzględnieniem perspektywy historycznej oraz połączenia lokalnych działań związanych z dizajnem z międzynarodową siecią współpracy i wymiany pomysłów. Pierwsza edycja festiwalu, która odbędzie się w listopadzie, ma na celu zwrócenie uwagi przede wszystkim na zastosowanie nowych materiałów w dizajnie oraz wpływ tradycji dizajnu austriackiego na współczesne wzornictwo.


JUŻ TERAZ...

NABÓR PROJEKTÓW DO WYSTAWY MATERIAŁ PRZYSZŁOŚCI

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Dizajnu Design Attack zapraszają projektantów do zgłaszania swojego udziału w wystawie Materiał Przyszłości w ramach pierwszej edycji festiwalu Design Attack, który odbędzie się w Krakowie w dniach 6-30 listopada 2010.

Wystawa Materiał Przyszłości ukazywać będzie ewolucję materiałów uznawanych za przyszłościowe - od plastiku (pierwsze bakelity, tomofon, pierwsze materiały biodegradowalne, laminaty AbetPrint) w stronę ekologii, nanotechnologii, materiałów kompozytowych i hybrydowych. Wystawa obejmować będzie prezentację dokonań polskich i zagranicznych designerów poruszających kwestie nowych materiałów w projektowaniu 3d.

Do udziału w wystawie zaproszeni są projektanci specjalizujący się w designie wykorzystującym nowatorskie technologie, jak również ci, którzy dla celów wystawy wykonają eksperymentalne projekty z wykorzystaniem materiałów funkcjonujących do tej pory jako materiały niszowe.

Wystawa obejmować będzie prezentację zrealizowanych projektów 3d, prototypów, szkiców koncepcyjnych, zdjęć, materiałów reklamowych firm i plansz edukacyjnych.

Wystawa prezentowana będzie w Centrum Sztuki Współczesnej "Solvay" w Krakowie w ramach międzynarodowego festiwalu Design Attack. W CSW "Solvay" znajdują swoje miejsce szeroko pojęte projekty estetyczne, także o charakterze interdyscyplinarnym, łączące sztuki wizualne, muzykę i performens. Prezentowane prace zostaną również przedstawione w katalogu festiwalu Design Attack oraz na stronie festiwalu.

Nabór do wystawy ma charakter otwartego naboru zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia 2010 roku poprzez wypełnienie i wysłanie na adres organizatora formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.designattack.pl.

Selekcji prac prezentowanych na wystawie dokona profesjonalne Jury. Wyniki selekcji zostaną ogłoszone na stronie festiwalu do 10 września 2010 roku.

Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie www.designattack.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat