Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wędrowali „Krakus(k)owym Tropem”

Dzieci i seniorzy zdobywali wiedzę o naszym mieście, poznawali jego tajemnice i historię. Wzięli udział w spacerze muzealnym i rodzinnej grze terenowej. Taka forma edukacji jest dobrym sposobem spędzania czasu wolnego o czym przekonali się uczestnicy „Konkursu wiedzy o Krakowie dla wielu pokoleń – Krakus(k)owym Tropem”. Konkursowi patronuje Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz.

Fot. materiał /logo/ akademiazakowska.pl

Uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród odbędzie się 26 maja w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii i zabytkach Krakowa wśród jego mieszkańców i okolicznych miejscowości oraz popularyzacja tradycji, legend, zwyczajów i unikatowych zasobów miasta stanowiących dziedzictwo materialne i niematerialne Krakowa w nawiązaniu do 45. rocznicy wpisania go na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO;  rozbudzenie zainteresowania wielkimi postaciami związanymi z lokalną historią, a także nawiązanie dialogu międzypokoleniowego poprzez umożliwienie udziału w aktywizujących formach poznawania dziejów Krakowa. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych oraz osób w wieku 60+ z Krakowa i okolicznych miejscowości. Tematem tegorocznej edycji był : „Kraków – miasto pełne skarbów”.

Organizatorami Konkursu są: Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego STO w Krakowie, Akademia Żakowska, Centrum Aktywności Seniorów „Renesans” w Krakowie. Koordynatorem konkursu jest Anna Chachulska – historyczka sztuki, współtwórczyni i wieloletnia organizatorka konkursów Krakusek i Krakus, współautorka książki „Kraków i okolice”.

Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć tutaj.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Głodzińska
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2023-05-16
Data aktualizacji: 2023-05-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź