Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pogoń Kraków Cup

W tym roku po raz kolejny odbędzie się cykl turniejów piłkarskich dla dzieci Pogoń Kraków Cup. Patronatem honorowym wydarzenie to objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz.

Fot. Pixabay

Międzynarodowy turniej piłki nożnej drużyn w kategoriach od U-8 do U-11, organizowany jest przez KSPN Pogoń Kraków. Będzie sposobnością nie tylko do przeżywania zmagań piłkarskich młodych zawodników czy rywalizacji pomiędzy drużynami, ale też ważną częścią w obchodach jubileuszowych 75-lecia Klubu i 10-lecia akademii KSPN Pogoń Kraków.

Turnieje odbędą się w następujących terminach: 22 kwietnia - dla rocznika 2012, 20 maja - dla rocznika 2015, 3 czerwca - dla rocznika 2013,  a 24 czerwca - dla rocznika 2014.

KSPN Pogoń Kraków powstała jako Ludowy Zespół Sportowy Pogoń Skotniki 15 września 1948 roku. Założycielami klubu byli mieszkańcy osiedla Skotniki: Jan i Leszek Gruca, Tadeusz Kras oraz Ignacy Piskorz. Na wiosnę 1992 roku powstały sekcje piłki nożnej i judo, zaczęto również budować obiekt sportowy. Wiosną 1994 roku, po 26 latach przerwy, Pogoń znów zagrała na własnym boisku, a 22 maja 1994 r. nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu. Od 2013 roku przy klubie zaczynała rozwijać się akademia piłkarska, początkowo wydzielona z bezpośrednich struktur. W przeciągu kilku lat z pierwszych kilkunastu zawodników, stała się najliczniejszym zrzeszeniem piłkarskim dzieci w Krakowie i okolicach (od wielu sezonów między 500 a 600 młodych zawodników w strukturach), prowadząc szkolenie we wszystkich kategoriach wiekowych.

W 2018 roku, w rocznicę jubileuszu 70-lecia klubu doszło do nieformalnej jeszcze zmiany nazwy z OSKF Pogoń Skotniki na KSPN Pogoń Kraków. Dyrektorem sportowym Pogoni od sierpnia 2018 roku jest szkoleniowiec Reprezentacji Polski w Amp Futbolu Marek Dragosz. W klubie pracuje obecnie kilkudziesięciu trenerów, a akademia funkcjonuje w sposób profesjonalny. W jej sztabie szkoleniowym znajdują się również trenerzy przygotowania motorycznego, fizjoterapeuta, psycholog sportowy czy dietetyk. Prowadzone są także treningi bramkarskie, motoryczne czy siłowe.

Więcej informacji na temat turnieju można znaleźć tutaj.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Głodzińska
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2023-04-14
Data aktualizacji: 2023-05-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź