Francuskie Kino Letnie

W sobotnie wrześniowe wieczory Instytut Francuski, Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Bistro Petite France zapraszają do Pawilonu Józefa Czapskiego przy ul. Józefa Piłsudskiego 12 na projekcję francuskich filmów. Wstęp wolny – obowiązkowa rezerwacja.

Francuskie Kino Letnie
Fot. Konsulat Francuski w Krakowie


Program

05/09, 19.30, Hipokrates/Hippocrate, reż. Thomas Lilti, 2014, z udziałem: Vincent Lacoste, Reda Kateb, Jacques Gamblin. Benjamin rozpoczyna staż na internie, gdzie jego entuzjazm i oczekiwania wobec zawodu brutalnie zderzają się ze szpitalną rzeczywistością.

12/09, 19.30, Zazdrość/Jalouse, reż. David Foenkinos i Stéphane Foenkinos, 2017, z udziałem/avec: Karin Viard, Dara Tombroff,  Anne Dorval, Thibault de Montalembert,  Bruno Todeschini. Nathalie Pêcheux jest rozwiedzioną nauczycielką. Kobieta z kochającej osoby staje się nagle zazdrosna o wszystkich.

19/09, 19.00, Jak chłopaki/Comme des Garçons, reż. Paul Coutard, 2017, z udziałem: Max Boublil, Vanessa Guide, Bruno Lochet. Reims, rok 1969. Paul Coutard, niepoprawny uwodziciel i dziennikarz sportowy w dzienniku Le Champenois, postanawia zorganizować damski mecz piłkarski. Nie spodziewając się tego, zapoczątkuje pierwszą we Francji kobiecą drużynę piłki nożnej.

26/09, 19.00, Festiwal tańca/Le Grand Bal, reż. Laetitia Carton, 2018. Każdego lata, tysiące ludzi przyjeżdża z całego świata do położonej w środkowej Francji miejscowości Gennetines, by przez 7 dni i 8 nocy, wspólnie bawić się przy muzyce na żywo. Taniec trwa non-stop przez prawie 200 godzin. Bo tańczenie, jak mówi reżyserka, jest "słuchaniem szeptów swojego ciała".

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie