Wiedeń w obliczu CoViD-19

Jak większość miast Europy w tym wyjątkowym czasie Wiedeń również podejmuje kroki w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Swoboda poruszania się w przestrzeni publicznej została poważnie ograniczona od 13 kwietnia. Wszyscy mieszkańcy są wezwani do pozostania w mieszkaniach i unikania wszelkich niepotrzebnych podróży.

Wiedeń w obliczu CoViD-19
Fot. Urząd Miasta Wiednia

Transport publiczny i strefy krótkotrwałego parkowania


Tramwaje, autobusy i metro „Wiener Linien” kursują zgodnie ze świątecznym rozkładem jazdy, czyli regularnie, ale z dłuższymi przerwami. Nocne linie metra w weekendy zostały odwołane; w ich miejsce można skorzystać z autobusów nocnych. Od 17 lutego strefy krótkiego parkowania są zawieszone, a parkingi oferują tańsze stawki.

Wiedeń przygotował również film edukacyjny, w którym informuje dzieci o koronawirusie:


Kultura

Oprócz niezbędnych środków bezpieczeństwa miasto Wiedeń przygotowało wirtualne zestawienie ulubionych doświadczeń, w tym kuchni wiedeńskiej słynącej na całym świecie z sycących dań i wielkiego wyboru słodyczy oraz ciast. Dostęp do tych przepisów pozwoli w kreatywny sposób zbliżyć się do Wiednia w czasie gdy rzeczywista podróż jest niemożliwa.

Więcej o działaniach Wiednia w czasie epidemii koronawirusa: https://coronavirus.wien.gv.at/

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie