„Krakowiacy” na świątecznym koncercie we Lwowie

Lajkonik i tradycyjne krakowskie stroje ozdobiły Lwowski Jarmark Bożonarodzeniowy. Na zaproszenie Wydziału Promocji Miasta Lwowa, 8 stycznia 2020 r.  zespół „Krakowiacy” wziął udział w tradycyjnym świątecznym „Pochodzie Kolędników” ulicami Lwowa i wystąpił na lwowskim rynku podczas bożonarodzeniowego koncertu.

„Krakowiacy” na świątecznym koncercie we Lwowie
Fot. Urząd Miasta Lwowa

Chociaż radosną atmosferę obchodów Nowego Roku i prawosławnych świąt Bożego Narodzenia we Lwowie zakłóciła informacja o katastrofie samolotu ukraińskich linii lotniczych pod Teheranem, władze Lwowa zdecydowały się na wspólne – choć spokojniejsze – świętowanie z mieszkańcami Lwowa i zaproszonymi gośćmi. Wśród zagranicznych zespołów folklorystycznych, które zostały zaproszone na świąteczne występy do Lwowa, znaleźli się również „Krakowiacy”.

Zespół pod dyrekcją Zbigniewa Terleckiego wziął we Lwowie udział w „Pochodzie Kolędników”, których nieodłącznym atrybutem jest na Ukrainie ręcznie wykonywana i bogato zdobiona Gwiazda Betlejemska. „Krakowiacy” zaśpiewali także tradycyjne polskie piosenki podczas koncertu świątecznego na lwowskim rynku.

W drugim dniu pobytu we Lwowie członkowie zespołu mieli okazję zwiedzić to zabytkowe, galicyjskie miasto i skosztować tradycyjnej lwowskiej kuchni.    

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie