IAESTE Central European Meeting

Od 9 do 11 sierpnia 2019 r. w Krakowie trwała 16. edycja IAESTE Central European Meeting – projektu kierowanego do studentów z całego świata, którzy odbywają swoje praktyki na terenie Europy oraz do członków organizacji IAESTE. Miasto Kraków jest oficjalnym partnerem projektu.

IAESTE Central European Meeting
Fot. IAESTE AGH

Statutowym celem organizacji IAESTE jest koordynacja międzynarodowej wymiany praktyk zagranicznych. Będąc jedną z największych organizacji na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie IAESTE organizuje także szereg różnego rodzaju przedsięwzięć kulturalnych.

Główne cele projektu ICEM Cracow Weekend to poszerzanie świadomości kulturowej, wymiana doświadczeń, promowanie wiedzy na temat polskiej kultury oraz nauki, budowanie wartości takich jak przyjaźń, współpraca międzynarodowa, a także integracja aktywnych studentów z całego świata.

W trakcie jednego weekendu około 80 osób z całego świata, poprzez zwiedzanie Krakowa oraz udział w licznych grach i zabawach integracyjnych, ma możliwość poznania bogactwa historycznego oraz kulturowego naszego regionu oraz kraju. Projekt jest wspaniałą okazją do budowania pozytywnego wizerunku Polski i Krakowa.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie