Sukces młodych krakowian w Petersburgu

Ogromny sukces krakowskich uczniów w St. Petersburgu! W międzynarodowym Konkursie „Maluję Petersburg” młodzi adepci sztuk plastycznych z naszego miasta zajęli I i II miejsce w kategorii wiekowej 14-16 lat oraz III miejsce w kategorii 8-10 lat.

Sukces młodych krakowian w Petersburgu
Fot. Nagrodzona praca Liliany Trznadel

Konkurs plastyczny „Maluję Petersburg”, do udziału w którym miasto Kraków zaprosił Gubernator St. Petersburga, odbywał się w dwóch etapach: lokalnym (krakowskim) i międzynarodowym. Do czerwca 2018 r. uczniowie krakowskich szkół i domów kultury przesyłali do Kancelarii Prezydenta swoje prace plastyczne inspirowane miastem nad Newą. Krakowska Komisja konkursowa, w której składzie znaleźli się Główny Plastyk Miasta Agnieszka Łakoma, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rodziny Marzena Paszkot oraz Konsul Generalny Rosji w Krakowie Aleksandr Minin – wybrała 12 najlepszych prac, które zostały przesłane do St. Petersburga. Prace młodych artystów z miast partnerskich Petersburga były prezentowane na międzynarodowej wystawie zorganizowanej z okazji Kongresu „St. Petersburg i Świat Słowiański”. Otwarciu wystawy w St. Petersburgu w dniu 30 listopada 2018 r. towarzyszyło ogłoszenie wyników międzynarodowego etapu konkursu. Prace dzieci z różnych zakątków świata były oceniane przez profesjonalnych rosyjskich artystów akademików.

Bułat

Aleksandra Bułat (16 lat) - II miejsce

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Jury Konkursu nagrodziło aż trzy prace plastyczne z Krakowa! I miejsce w kategorii 14-16 lat zajęła praca Liliany Trznadel, II miejsce w tej samej kategorii – praca Aleksandry Bułat, zaś III miejsce w kategorii 8-10 lat – praca Nadii Łyczak. Serdeczne gratulacje dla młodych artystów!

Łyczak

Nadia Łyczek (10 lat) - III miejsce

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie