Konkurs plastyczny „Światowe Dziedzictwo - Młodzieńcza Wizja 2018” rozstrzygnięty!

29 maja 2018 r. w historycznych wnętrzach Rubigall w Bańskiej Szczawnicy otwarta została wystawa prac uczestników konkursu plastycznego „Światowe Dziedzictwo – Młodzieńcza Wizja 2018”, czyli uczniów szkół z miast światowego dziedzictwa Europy Środkowo-Wschodniej. Wcześniej, jury konkursu wybrało finalistów w trzech kategoriach wiekowych: do 9 lat, 10 -12 lat i 13 - 15 lat.

Konkurs plastyczny „Światowe Dziedzictwo - Młodzieńcza Wizja 2018” rozstrzygnięty!
Fot. Fragment nagrodzonej pracy

Na konkurs nadesłano 1668 prac z ponad 120 szkół w 27 miastach z 19 krajów całego świata: Austria, Azerbejdżan, Bośnia  i Hercegowina, Brazylia, Chile, Czechy, Chorwacja, Gruzja, Węgry, Litwa, Macedonia, Maroko, Włochy, Polska, Ukraina, Federacja Rosyjska, Malezja i Słowacja. Zatem konkurencja była rekordowa. Jedyną nagrodzoną polską pracą był rysunek Lajkonika wykonany przez Zofię Reizer ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Krakowie, która zajęła 2 miejsce w kategorii 10-12 lat. Gratulujemy!

Konkurs plastyczny „Światowe Dziedzictwo – Młodzieńcza Wizja 2018" był w tym roku organizowany po raz 24 przez Miasto Bańska Szczawnica, które obchodzi w tym roku 25- lecie wpisu na Listę UNESCO. 

Konkurs jest skierowany do dzieci szkolnych z miast światowego dziedzictwa, tzn. miast wpisanych na Listę UNESCO, które są członkami Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa OWHC (https://www.ovpm.org). Dzieci w wieku 9 – 15 lat są zaproszone do podzielenia się swoją kreatywnością i przedstawienia własnej wizji miasta światowego dziedzictwa.

Miasta OWHC, które są zainteresowane organizacją wystawy u siebie, są proszone o kontakt z organizatorem konkursu - Bańską Szczawnicą. Prace są bardzo piękne, dlatego warto!

pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie